ProjektyPortret – Rzeszowskie warsztaty fotograficzne

Przy wsparciu Gminy Miasto Rzeszów udało nam się zorganizować warsztaty fotograficzne, których głównym tematem był portret. Warsztaty trwały 12 tygodni, pod okiem znanego fotografia – Michał Drozda w studiu fotograficznym fotolens.

W dniu 27.09.2012r. z wielką pompą odbył się wernisaż wystawy powarsztatowej w Starej Drukarni.Galeria Bezdomna w Rzeszowie

Galeria bezdomna to spontanicznie tworzone wystawy fotograficzne z udziałem każdego chętnego, w miejscach udostępnianych nam na ten cel na dzień, dwa lub tydzień (np. w opuszczonych wnętrzach przed remontem). Temat, forma i ilość prezentowanych prac są indywidualną decyzją autorów. Dopuszczalna jest każda forma wystawiennicza, od zwykłej odbitki do instalacji. Impreza ma charakter nieformalny, rozwinęła się już w formę cyklicznych wystaw. Celem GALERII BEZDOMNEJ jest umożliwienie prezentacji własnej twórczości wszystkim tym, którzy robią ciekawe zdjęcia.

W ramach Festiwalu Przestrzeni Miejskiej 2012, przy niewielkim wsparciu ze strony Urzędu Miasta Rzeszowa udało nam się zorganizować z dosyć dużym rozmachem pierwszy raz w Rzeszowie Galerię Bezdomną. Była to dosyć wyraźna atrakcja festiwalu, która zakończyła się dużym sukcesem. Prace swoje pokazało wielu artystów z Rzeszowa i nie tylko, a główną atrakcją były wielkoformatowe wydruki zdjęć nieżyjącego już podkarpackiego artysty Zdzisława Beksińskiego, dzięki współpracy z fundacją www.beksinski.com.pl.Galeria Nierzeczywista

Galeria Nierzeczywista to wirtualna galeria fotografii Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego. Co miesiąc, w ustalonym na minimum tydzień wcześniej dniu, odbywa się wirtualny wernisaż z nową ekspozycją. Wszystkie archiwalne wystawy są w całości dostępne w podstronach galerii na stronie nierzeczywista.art.pl.

Pomysłodawcą oraz opiekunem galerii jest Artur Wysocki – artur<at>wyso.plProjekt zorganizowany przez Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne oraz współfinansowany przez miasto Rzeszów miał być próbą pokazania Rzeszowa w sposób „troszkę” inny niż na co dzień widzimy.

W ramach projektu, w październiku zorganizowany został otwarty plener fotograficzny. To właśnie jego efekty mogliśmy zobaczyć na wystawie oraz w diaporamie, która była głównym punktem i owocem tego przedsięwzięcia.

Wernisaż wystawy połączony z premierą diaporamy odbył się 10 listopada 2011 roku w Estrada Caffe przy Podziemnej Trasie Turystycznej w Rzeszowie.


„By czas nie zaćmił i niepamięć…” to projekt organizowany wspólnie z Zespołem Szkół Spożywczych w Rzeszowie. Przedsięwzięcie polegało na zrobieniu zdjęć eksponatów wystawionych w Muzeum Mleczarstwa działającym przy ZSS, a owocem tego była wystawa oraz zdjęcia do Zeszytu Staromiejskiego nr 9.

Wystawa zorganizowana została 18 listopada 2010r. o godz 18:00 w lokalu Estrada Caffe przy Podziemnej Trasie Turystycznej w Rzeszowie (Rynek 26).


Wystawa pt.: Wojowie była owocem kilku plenerów fotograficznych wraz z Drużyną Grodu Horodna m.in w Zabajce oraz w Kudłatym Borku pod Białymstokiem.

Wernisaż wystawy odbył się 21 października 2010 roku o godz 18:00 w Estrada Caffe przy Podziemnej Trasie Turystycznej w Rzeszowie. W programie m.in była inscenizacja z udziałem Drużyny Grodu Horodna.


Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne