Przenikanie Katarzyny Warańskiej w Galerii Nierzeczywistej

Zapraszamy serdecznie w piątek 13 marca o godzinie 18:00 do Galerii Nierzeczywistej na wernisaż wystawy fotografii Katarzyny Warańskiej “Przenikanie”.

plakat wystawa Przenikanie Rzeszów_ost.jpg

Zestawy prac Katarzyny Warańskiej, które będzie można oglądać od 13 marca w Galerii Nierzeczywistej Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego, to efekt poszukiwań i interpretacji fotograficznych. Od dłuższego czasu autorka pracuje nad cyklami prac, które nie są dosłownym pokazywaniem naszej rzeczywistości, a bardziej krążą na granicy wspomnianych dziedzin sztuki takich jak grafika i malarstwo. W pracach rzeczywistość przeplata się z niedopowiedzeniami, świat realny z tym co w naszej wyobraźni – swoiste PRZENIKANIE krajobrazu.

Wystawa miała inaugurację w Muzeum Rzemiosła w Krośnie w styczniu tego roku, a patronat honorowy nad wystawą objęła Fundacja im. Jana Grudysza.

Katarzyna Warańska – architekt krajobrazu i wnętrz, fotograf, podróżnik.
Laureatka konkursów fotograficznych, autorka wystaw indywidualnych i zbiorowych. Członek Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego oraz Rzeszowskiej Akademii Fotografii. Instruktor Fotografii Krajoznawczej PTTK, społecznik i współorganizator inicjatyw kulturalnych.
W swoich pracach skupia się głównie na pejzażu. Wiele inspiracji czerpie z Kieleckiej Szkoły Krajobrazu. Często za pomocą aparatu i obiektywu, bez pomocy zbędnych środków postprodukcji, kreuje krajobraz na wzór grafik, akwareli czy olejnych obrazów. Jej prace są minimalistyczne, czasem bardzo graficzne i czyste formą, innym razem bardzo malarskie pełne subtelnie dobranych kolorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.