Ukraina – Tak blisko i tak daleko – wystawa II pleneru fotograficznego

Zapraszamy Państwa serdecznie, w piątek 31 lipca 2015 roku na godzinę 18:00 do Galerii Nierzeczywistej RSF-u, na wernisaż wystawy fotografii podsumowującej plener fotograficzny jaki odbyliśmy w zeszłym roku na Ukrainie.

Plakat 1

W ramach projektu Urzędu Miasta Rzeszowa “Barwy pogranicza“, w październiku 2014 po raz drugi udaliśmy się na Ukrainę. Naszym celem było przedstawienie miast pogranicza polsko- ukraińskiego nie tylko w kontekście geograficznym, ale przede wszystkim historycznym, społecznym i kulturalnym oraz pokazanie, że tak na prawdę więcej nas łączy niż dzieli.

Ukraina – tak blisko i tak daleko jednocześnie. Blisko, bo to przecież nasz bliski sąsiad, wszak z Rzeszowa do Lwowa jest taka sama odległość jak do Krakowa. Daleko, bo dla wielu Polaków to kraj dziś nieznany. Mamy nadzieję, że nasza wizyta i związana z nią fotorelacja przybliży choć trochę kolory Ukrainy i zachęci naszych rodaków do wizyty w tym kraju.

Podróżowali i fotografowali członkowie Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego: Piotr Krupa, Rafał Orłowski, Patrycja Pitra, Jerzy Skiba, Katarzyna Warańska, Artur Wysocki oraz Anatoliy Uxtovskiy i Viktor Chukxray z Łuckiego Fotoklubu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.