Wystawa fotografii Stowarzyszenia Koszyckich Fotografów K-91

Zapraszamy serdecznie na wernisaż zbiorowej wystawy fotografii Stowarzyszenia Koszyckich Fotografów K-91. Wernisaż odbędzie się w piątek 21 sierpnia 2015 roku w Galerii Nierzeczywistej RSF przy ul. J. Matejki 10 o godzinie 18:00.
PLAKAT 11

Stowarzyszenie Koszyckich Fotografów K-91 istnieje od 1991 roku i współpracuje z Centrum Kultury Regionu Koszyckiego (Słowacja). Klub ma obecnie 15 członków, którzy biorą aktywny udział w różnych konkursach, wystawach czy plenerach, zarówno krajowych jak i międzynarodowych. Każdy artysta ma nieco inne podejście do fotografii, odmienne zainteresowania, co sprawia, że w K-91 spotykają się ze sobą fotografowie krajobrazu, architektury, aktu, portretów, martwych natur oraz makrofotografii. Jak to jest przyjęte w innych klubach fotograficznych, członkowie spotykają się regularnie raz w tygodniu, wymieniają doświadczenia oraz omawiają własne fotografie. Osoby skupione w Stowarzyszeniu to wykładowcy, członkowie jury, którzy wspólnie działają na rzecz promocji amatorskiego ruchu fotograficznego w Koszycach. Udział w międzynarodowych i krajowych wystawach oraz konkursach fotograficznych został doceniony licznymi nagrodami, m.in.: „FOTOFÓRUM a STROM, DOPRAVA”, słowacki konkurs oraz wystawa fotografii amatorskiej „AMFO”, a także „ZAGREB SALON” w Chorwacji. SKF K-91 bierze także udział w konkursie „PETZVALOV MAPOVÝ OKRUH”, w którym prezentują się kluby fotograficzne ze Słowacji, a także w międzynarodowym konkursie klubów fotograficznych z Czech i Słowacji „NEKÁZANKA”. Od 1996 roku grupa uczestniczy w prestiżowym, międzynarodowym konkursie fotograficznym „INTERFOTOKLUB VSETÍN” organizowanym w Czechach pod patronatem Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP dla fotografów amatorów i profesjonalistów z całego świata. Spośród wielu nagród, jakie klub już zdobył, najbardziej prestiżową otrzymał podczas tego konkursu w 2000 roku i był to Złoty Medal, wygrywając z 27 klubami fotograficznymi z 15 krajów. Stowarzyszenie jest aktywnie zaangażowane w działalność wystawienniczą. Od 2007 roku jego członkowie prezentują swoje prace w centrum handlowym „Optima”, a od 2009 roku także na Wydziale Teologicznym w Koszycach. Ponadto fotoklub wystawiał swoje kolekcje w Czechach (Otrokovice, Prostějov, Ostrava, Český Krumlov), Polsce (Krosno, Iwonicz), Rumunii (Oradea), Japonii (Kyoto) i na Słowacji (Dolný Kubín, Ružomberok, Brekov, Stará Ľubovňa, Košice). Członkowie Fotoklubu K-91 od 2006 roku uczestniczyli w kilkunastu międzynarodowych plenerach fotograficznych. Uczestniczyli też w międzynarodowych spotkaniach europejskich fotografów w Oradei (Rumunia). Klub jest również zaangażowany w wiele projektów fotograficznych, m.in. „CITY VISIONS” w Graz 1992 (Austria) i Międzynarodowe Kreatywne Spotkanie Grup Fotograficznych Euroregionu Karpackiego, Rzeszów 1998 (Polska).

Członkowie Stowarzyszenia Koszyckich Fotografów K-91:

Mgr. Bc. Miro Černý, AFIAP, MZSF, Adriana Durkáčová, Ing. Maroš Dzoba, AFIAP, AZSF, JUDr. Milan Filičko, AFIAP, AZSF, Ing. Vlado Latta, Štefan Lipták, MZSF, Bc. Alica Marková, Edita Megová, AZSF Karol Stollman, Norbert Szanyi, Henrieta Šándorová, Ing. Igor Šimko, Ing. Marek Štofko, PhD.,  Ing. Ján Tkáč, Karol Ulmann,

Združenie Košických Fotografov K-91,  Masarykova 2, Košice – www.k91.sk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.