Życie jest piękne – konkurs fotograficzny

“Życie jest piękne” – to Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny, którego pomysłodawcą jest Prezydent Kielc Wojciech Lubawski, a organizatorem Kieleckie Centrum Kultury pod patronatem Związku Polskich Artystów Fotografików.

Takiego Konkursu nie ma i nie było w Polsce!

Wybrane zdjęcia zeszłorocznej edycji:


Celem Konkursu jest powstanie zbioru prac fotograficznych. Galerię promuje również kolekcjonerski kalendarz, wykonany z nagrodzonych prac. Ponadto po każdej edycji konkursu organizowana jest wystawa, składająca się z 24 prac nominowanych i nagrodzonych, która prezentowana jest w galeriach na terenie kraju. 12 prac nagrodzonych, po każdej edycji konkursu można również podziwiać na budynku KCK. Prace te, w specjalnie skonstruowanych kasetonach zawieszone są na II piętrze budynku. Można je podziwiać zwłaszcza wieczorem, kiedy są podświetlone równomiernym światłem. Fotogramy pozostają w miejscu przeznaczenia przez cały rok kalendarzowy aż do następnej edycji konkursu. Na każdą edycję, a mamy już III za sobą, napływa ogromna ilość prac z Polski i zagranicy, które to prace ocenia II stopniowe niezależne jury, składające się z wybitnych fotografików i ludzi w żaden sposób nie związanych z fotografią.

W jury zasiadali już: Mariusz Wideryński, Adam Bujak, Andrzej Baturo, Andrzej Zygmuntowicz,  Andrzej Świetlik, Tomasz Sikora, Paweł Pierściński, Andrzej Borys, Magda Umer, Krzysztof Jasiński, Zbigniew Książek, Edward Kusztal, Andrzej Poniedzielski, Andrzej Piaseczny, Dominik Rakoczy.

Idąc za słowami Prezydenta Lubawskiego: “Piękno jest obecne w naszym życiu. Być może w geście kochających się staruszków,  w spojrzeniu dziecka, w płatku róży czy kropli rosy. Trzeba tylko umieć je dostrzec”, zachęcamy do wzięcia udziału w IV edycji Konkursu „Życie jest piękne”. Wystarczy chwycić w ręce aparat fotograficzny, rozejrzeć się wokół siebie i zatrzymać w kadrze fotografii to, co zdaniem Państwa najpiękniejsze.

Prace należy nadsyłać do 08.X.2010 r. na adres:

Renata Pronobis,
Kieleckie Centrum Kultury,
Plac Moniuszki 2B,
25-334 Kielce,

z dopiskiem “Życie jest piękne“.

Regulamin konkursu można zobaczyć na stronie www.kck.com.pl, natomiast zdjęcia laureatów poprzednich edycji pod adresem:  www.foto-olimp.kielce.eu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.