Zakupy

Po ostatnich bardziej lub mniej udanych próbach z oświetleniem studyjnym i reporterskim w plenerze, podjęliśmy decyzję o zakupie światłomierza.
By był on wykorzystany w sposób racjonalny przez wszystkich członków Stowarzyszenia postanowiliśmy każdy ostatni poniedziałek miesiąca zamiast spotkania w galerii organizować plener z wykorzystaniem świateł i rzeczonego światłomierza.

Zakup będzie zrealizowany za pieniądze składkowe – koszt około 1000 zł, wstępnie przymierzamy się do pokazanego po lewej Fomei Polaris.
Jeśli uda się zakupić go w przeciągu najbliższych trzech tygodni, to najbliższy plener odbędzie się 30-go sierpnia.

Bliższe szczegóły będziemy ustalać na najbliższych spotkaniach poniedziałkowych.

Dodatkowo do posiadanych parasolek będą dokupione uchwyty do mocowania na statywie lamp błyskowych.

Na przyszłość usprawnieniem byłoby gdyby ktoś jeszcze posiadał wyzwalacz radiowy by można było odpalać kilka lamp z kilku aparatów bez wymieniania się pilotem. Ostatnio używaliśmy Yongnuo RF-602 i spisywał się dobrze, tylko z jednym pilotem nie dało się poszaleć. Gdybyśmy mieli tego więcej, to różnica pomiędzy systemami nie byłaby przeszkodą w wyzwalaniu dowolnej lampy. Oprócz radiowego wyzwalania lamp to ustrojstwo posiada też funkcję zdalnego wyzwalania aparatu – wystarczy dobrać do swojego modelu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.