Nowy numer magazynu Camera Lens News

Carl Zeiss zamieścił na swojej stronie 38, grudniowy numer magazynu Camera Lens News. Można w nim poczytać o tajnikach pracy znanych fotografów oraz zapoznać się klasycznymi szkłami firmy z Oberkochen.

Firmowany przez Zeissa magazyn Camera Lens News ukazuje się od lata 1997. Pierwsze wydanie miało postać trzystronicowej „gazetki zakładowej”, aktualne, 38. już wydanie ma 15 stron i zawiera 4 „pełnometrażowe” artykuły:

Christian Kernchen, znany niemiecki fotograf architektury, wyjaśnia w artykule Getting the light right jak ważne jest światło w jego pracy, I jak balansować przysłoną, ostrością i ogniskowaniem,
artykuł Safely on Its Way przedstawia historię użytkowania obiektywów Zeissa przez agencję NASA,
The right lens for each situation to historia obiektywów Zeissa w pigułce. W artykule tym możemy poznać charakterystyki tak zasłużonych dla fotografii konstrukcji, jak Distagon, Planar, Tessar czy Sonnar,
Size matters with Bryan Adams opowiada o kulisach powstania intrygującego kalendarza Zeissa na rok 2011. Znany piosenkarz Bryan Adams sfotografował w nowojorskiej scenerii aktora Michaela J. Foxa oraz modelkę Tatjanę Patitz.

Poszczególne artykuły można przeczytać online pod adresem www.zeiss.com, a całość można pobrać w formacie Acrobat (PDF).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.