Wernisaż wystawy Stanisława Sudnika

Stanisław Sudnik ur. 1921 r. w Zachcinie (powiat Opatów). Inżynier projektowania zieleni. Ukończył Wyższą Szkołę Rolniczą w Poznaniu. Od 1946 r. wykonuje fotograficzną dokumentację przemian hutniczego miasta- Ostrowca Świętokrzyskiego. Współtworzył Ligę Ochrony Przyrody. Należy do grona założycieli Towarzystwa Miłośników Ostrowca Świętokrzyskiego. W 1952 r. współorganizował Świętokrzyskie Towarzystwo Fotograficzne, w którym przez kilka lat pełnił funkcję prezesa zarządu. Członek artystycznej Grupy “10” i Grupy “V” oraz “Grupy 10 x 10 przy kieleckiej Delegaturze ZPAF (1976-78). Główne tematy zainteresowań to Krajobraz, przyroda, zabytki architektury, miasto Ostrowiec. Członek Związku Artystów Fotografików od 1986 r.
18 grudnia 2010 roku w Galerii Fotografii Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim odbył się jego jubileuszowy (bo połączony z 89 rocznicą urodzin) wernisaż wystawy – “Stanisław Sudnik – Fotografie” na którym oczywiście nas także nie zabrakło.

Więcej zdjęć z wernisażu do obejrzenia tutaj.

A w niedzielę wspólnie z członkami Fotoklubu z Ostrowca Świętokrzyskiego uczestniczyliśmy w plenerze fotograficznym, z którego relacja będzie niebawem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.