WDK zaprasza na wystawę

Himalaje - zdjęcie z wystawy w WDK (Fot. Tomasz Rusznica)

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza na wystawę fotografii Tomasza Rusznicy “HIMALAJE – wokół góry Ducha” – organizowanej pod patronatem Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej.

Wernisaż wystawy odbędzie się we wtorek 15.02 o godzinie 18:00, a wystawę można będzie oglądać do 28.02.2011, wstęp  oczywiście bezpłatny.

Po wernisażu odbędzie się spotkanie z autorem zdjęć ilustrowane diaporamą cyfrową.

Tomasz Rusznica – z wykształcenia ekonomista. Posiada uprawnienia pilota wycieczek turystycznych oraz przewodnika górskiego. Poza chodzeniem po górach lubi robić zdjęcia czego efektem jest wystawa pt. “Himalaje – wokół góry Ducha”.

Zdjęcia, które można oglądać w Wojewódzkim Domu Kultury, zostały zrobione podczas wyprawy w Himalaje na przełomie listopada i grudnia 2008 roku. Celem wyprawy był trekking wokół jednego z ośmiotysięczników. Manaslu – 8156 m n.p.m., bo o nim mowa w spisie Indyjskiej Służby Topograficznej był szczytem XXX, początkowo nazywany Kutang I. Obecna nazwa, Manaslu – Góra Ducha, pochodzi z sanskryckiego słowa manasa oznaczającego ducha bądź duszę. Manaslu jest ósmym szczytem na świecie pod względem wysokości, leży na terytorium Nepalu.

Jerzy Kukuczka mawiał, że trasa do bazy pod Manaslu wiedzie przez najpiękniejszą część nepalskich Himalajów. Trekking w tym rejonie daje niepowtarzalną okazję poznać prawdziwie dzikie Himalaje, życie i kulturę ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.