Polska Przekątna lot rekordów

Fotograf, przedsiębiorca, członek RSF-u i ZPAF-u – Piotr Krupa z nawigatorką Aliną Jędryś z Rzeszowa oraz Krzysztof Szczygieł ze Skarżyska Kamiennej 15 kwietnie wystartowali na motoparalotniach ze Świnoujścia w locie rekordów po przekątnej przez Polskę.

Od najdalej wysuniętego na północnym zachodzie Polski Świnoujścia poprzez cały kraj do najdalej wysuniętego na południe miejsca w Bieszczadach.

Trasę przelotu zmienili w ostatniej chwili. Początkowo mieli startować w Lutowiskach i zakończyć lot na Pomorzu. Stało się jednak inaczej, głównie za sprawą prognoz meterologicznych.

Wczoraj dotarli do Torunia po przelocie ponad 400km.

Piotr Krupa i Krzysztof Szczygieł zapowiadają, że przelot po przekątnej Polski to tylko rozgrzewka przed tym co planują na przyszły rok. Razem z europejskimi kolegami chcą przelecieć po przekątnej Europy, uwzględniając dwie najdalej wysunięte miejscowości tego kontynentu.

Wszyscy mocno trzymamy kciuki za powodzenie wyprawy.

PIOTR KRUPA – urodzony w Rzeszowie. Członek Mikrolotowej Kadry Polski w Motoparalotniarstwie (wielokrotny medalista, wicemistrz świata PPG tandem – Pekin 2007 r.). Fotografią interesuje się od najmłodszych lat życia. Udało mu się połączyć dwie najpiękniejsze pasje: fotografię i latanie. Należy do Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego. Od 2008 r. członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Pilot, podróżnik, dziennikarz „ Przeglądu Lotniczego”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.