Rzeszów międzywojenny w obiektywie zakładu ,,E.Janusz"

Wydawnictwo Libra serdecznie zaprasza na spotkanie z autorką albumu Rzeszów międzywojenny w obiektywie zakładu ,,E.Janusz” panią Małgorzatą Jarosińską 10 VI 2011 roku o godzinie 17. W trakcie spotkania odbędzie się projekcja multimedialna przedstawiająca Rzeszów międzywojenny. Zapraszamy do księgarni Libra na ul.Jagiellońskiej 14 (pierwsze piętro) 10 czerwca o godzinie 17.

Rzeszów międzywojenny w obiektywie zakładu ,,E. Janusz” to drugi, po  Rzeszowie galicyjskim w obiektywie Edwarda Janusza,  tom pokazujący archiwalne fotografie Rzeszowa powstałe w  tym zakładzie latach w  1918–1939.

Z wielu tysięcy zachowanych zdjęć wybrano takie, które pokazują zmiany jakie nastąpiły w wyglądzie Rzeszowa i jego mieszkańców w dwudziestoleciu międzywojennym. Przed częścią albumową zamieściliśmy krótką opowieść o ,,tamtym Rzeszowie” i kilkanaście zdań o rodzinie Januszów – żonie, dzieciach i wnukach cesarsko-królewskiego nadwornego fotografa Edwarda Janusza.

Małgorzata Jarosińska – rzeszowianka, historyk, całe życie związana z Muzeum Okręgowym w Rzeszowie. W roku 1986, w 100-lecie firmy Edwarda Janusza, zorganizowała pierwszą wystawę  poświęconą starej fotografii Rzeszowa (,,Ze starego albumu”) i w trakcie jej organizacji zaczęła zbierać informacje o właścicielach i historii zakładu. Teraz, w 125. rocznicę założenia firmy ,,E. Janusz”,  przekazuje czytelnikom swoją wiedzę o zakładzie fotograficznym, który  przez 100 lat istniał przy ulicy Grunwaldzkiej w Rzeszowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.