"Fotoopowieści o mieście Rzeszowie" – diaporama

Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne, przy wsparciu Gminy Miasto Rzeszów, zorganizowało plener, którego pokłosiem jest prezentowana wystawa oraz diaporama pt.:

FOTOOPOWIEŚCI  O  MIEŚCIE  RZESZOWIE.

Ekspozycja prezentuje „fotograficzną opowieść” autorów niezrzeszonych w RSF, którzy wzięli udział w zorganizowanym przez nas plenerze oraz włączyli się w tworzoną przez nas diaporamę.

Diaporama to spektakl audiowizualny, na który składają się: pokaz dobranych według autorskiego klucza zdjęć oraz odpowiednio dobrany podkład muzyczny i/lub dźwiękowy. Diaporama nie jest tylko pokazem zdjęć, daleko jej również do filmu.  Jest odrębną dziedziną sztuki i rządzi się własnymi prawami.

Prezentowana diaporama powstała ze zdjęć, których  twórcami byli  członkowie RSF oraz uczestnicy pleneru. Zamiarem autorów było stworzenie diaporamy, która stając się środkiem artystycznego wyrazu ukazuje subiektywne odczucia “egzotycznego turysty” zwiedzającego Rzeszów. Niezapomniane chwile, niebanalna historia zabarwiona nutką szaleństwa pozwoliła przedstawić Rzeszów w nowym nieznanym świetle.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tej niezwykłej podróży po mieście.

Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.