Niemy krzyk tragedii czyli Strefa Zero w obiektywie

Zapraszamy serdecznie na wernisaż otwierający autorską wystawę fotografii Rafała Nowaka ze Strefy Zero – “Niemy krzyk tragedii czyli Strefa Zero w obiektywie”.

Na wystawie zaprezentowane zostaną zdjęcia reportażowe zrobione podczas dwóch wyjazdów do Czarnobyla oraz Prypeci w 2010 i 2011 r. Wernisaż odbędzie się w 26 rocznicę katastrofy elektrowni atomowej w Czarnobylu.Wernisaż:
Data 26.04.2012
Miejsce: Stara Drukarnia ul. Bożnicza 6
Godzina: 18:00

Patronat Medialny:
– Polskie Radio Rzeszów
– GC Nowiny
– Portal Nowiny24.pl
– Moje Miasto Rzeszów

Patronat Honorowy:
– Honorowy Konsulat Ukrainy w Rzeszowie
– Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne

Sponsor:
– Najlepsze Foto

Wystawę będzie można oglądać do dnia 17.05.2012

O wystawie

26 kwietnia 1986 roku miał miejsce największy na świecie wypadek jądrowy do którego doszło w wyniku wybuchu wodoru z reaktora jądrowego bloku energetycznego nr 4 elektrowni atomowej w Czarnobylu. W związku z 26 rocznicą katastrofy rusza wystawa mająca na celu upamiętnienie tamtego zdarzenia a przede wszystkim pokazanie samej strefy zamkniętej po 26 latach nieobecności ludzi. Wystawa ma na celu również upamiętnienie ofiar katastrofy w Czarnobylu. Na wystawie będzie można zobaczyć 40 kadrów ze Strefy Zero. Większość zdjęć została wykonana w opuszczonym mieście Prypeć, lecz jest też kilka kadrów z samego Czarnobyla. Materiał powstała przez dwa lata w ciągu których dwukrotnie autor podróżował do Strefy Zamkniętej celem wykonania fotoreportażu. Wernisaż to dobra okazja aby porozmawiać z samym autorem zdjęć na tematy związane z tamtym miejscem.  Zapraszamy serdecznie.

O autorze:

Rafał Nowak, rocznik 1986, rzeszowianin od urodzenia, fotograf, członek Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego. Swoją przygodę z fotografią zaczął jeszcze w erze fotografii analogowej. Głównie zajmuje się fotografią reportażową oraz dokumentalną a także ślubną, lecz nie ogranicza się tylko do tych dziedzin.

Laureat kilku konkursów fotograficznych a jego zdjęcia można było zobaczyć na kilku wystawach. Aktualnie również współpracuje z różnymi mediami tworząc fotoreportaże na zlecenie.

Ważniejsze osiągnięcia:
-Główna nagroda w konkursie na zdjęcie inspirowane muzyką grupy Deep Purple;
-Wystawa zbiorowa “Kamienice i podwórka Śródmieścia Rzeszowa”;
-Współorganizator pleneru oraz opiekun wystawy “Foto Day 3.0 PKP”;
-Wystawa zbiorowa “Foto Day 3.0 PKP”;
-Wystawa zbiorowa RSF-u “Rocznik 2012″w galerii OPE;
-Wygrana w czwartej edycji konkursu Allegro Pleneria 4.0
;
-Wyjazd w 2010 i 2011 roku do Czarnobyla w celu zrobienia fotoreportażu.