Kartki z podróży w Muzeum Ziemi Leżajskiej

Zapraszamy serdecznie na jutrzejszą wystawę fotografii Małgorzaty Dul “Kartki z podróży”, którą będzie można oglądać w Muzeum Ziemi Leżajskiej o godzinie 17:00.
„Kartki z podróży” – to zbiór wspomnień z kilku ostatnich lat, które zostały w pamięci po przebytych wędrówkach. Są tu wspomnienia z dalekich wypraw. Zdjęcia pokazujące potęgę i piękno gór wysokich, niesamowita przestrzeń i egzotykę krajobrazu. Ale obok nich zawsze zostaje w sercu miejsce na obrazy ze spotkań z naszymi magicznymi górami. Niezapomniane są chwile budzenia się dnia na bieszczadzkich łąkach zasnutych mgłami, beskidzkie wędrówki, czy tatrzańskie ścieżki. Niektórzy twierdzą, że dalekie klimaty zawsze będą bardziej przyciągać uwagę. Ale czy aby na pewno? Wystawa towarzyszyła IX Przeglądowi Filmów Górskich w Ustrzykach Dolnych w styczniu 2013 roku.

Małgorzata Dul – członek Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego, pasjonatka gór, przewodnik beskidzki, autorka wystaw fotograficznych, nagradzana i wyróżniana w konkursach fotograficznych. Od wielu lat wędruje po górach. Górską przygodę zaczęła w Beskidach. Potem były Tatry i Alpy. Uczestniczka wypraw w Andy Boliwijskie, Pamir Kirgiski, w góry Ekwadoru i Meksyku.