Mystery Side Of Woman w Galerii Nierzeczywistej

Księżyc ma swoją mroczną stronę. Przez wieki pozostawała ona nieznana, a jej tajemnica intrygowała i pociągała intelekt, wyobraźnię i emocje wielu.

Podobnie kobiecość posiada swoją tajemniczą stronę, zakrytą dla męskiego oka i nigdy do końca nieodgadnioną. Fotografie, lub foto-grafiki Zygmunta Kozimora przez swoją malowniczość i poetyckość nasuwają skojarzenia mroczne i tajemnicze, pełne szeptów, niedopowiedzeń, wyobraźni i emocji. Odwołania do malarstwa, warsztat graficzny, gra świateł i kolorów są jak woal – próbują tajemnicę kobiecość odsłonić, pokazać, nazwać, opisać. a tymczasem zostawiają ją tym bardziej niedopowiedzianą. W jej odkrywaniu widać emocje autora, czasem mroczne, czasem pełne fascynacji, lecz czy tajemnica piękna i tego, czego uosobieniem jest kobieta pozostaje wyjaśniona?

Agnieszka Szafirska

Serdecznie zapraszamy od wtorku 16-go kwietnia do zwiedzenia w Galerii Nierzeczywistej fotograficznych impresji Zygmunta Kozimora o tajemnicy kobiecości.

Zygmunt Kozimor ur. 1955 r, członek rzeczywisty FRP, członek Photographic Society of America.
Od 2012 roku także członek Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego.

Fotografię artystyczną uprawia od 2006 roku, od razu osiągając spore sukcesy głównie na arenie międzynarodowej. Zajmuje się przede wszystkim fotografią aktu kobiecego i portretu. Zdjęcia traktuje jako wyjściowe źródło do dalszych twórczych przekształceń komputerowych.

Jego prace będące na granicy fotografii i malarstwa, znajdują się w Museum of Computer Art. W Nowym Jorku, Museum Photography w Tokio i Osace. Wymieniany w „Who i WHo in Photography” za rok 2008. Jest autorem wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych.

… FOTOGRAFIĄ zajmuję się kilkanaście lat (wliczając w to fotografię analogową, którą jednak traktowałem klasycznie, amatorsko). Dopiero jej odmiana cyfrowa wraz z ograniczonymi jedynie fantazją możliwościami komputerowej obróbki obrazu, wciągnęła mnie na dobre. Fotografuję KOBIETY i właściwie TYLKO KOBIETY (z małymi wyjątkami). Wydobywam dla świata ich piękno (o którym często same nie wiedzą) …

Więcej informacji na stronie autora – www.zygmuntkozimor.art.pl