Kobiety jednorazowego użytku

Zapraszamy serdeczne na bardzo ciekawą wystawę autorstwa Katarzyny Gnap “Kobiety jednorazowego użytku”, którą od piątku 12 lipca będzie można oglądać w Galerii Pod Ratuszem.

Część ekspozycji na papierze mogliśmy (przedpremierowo) oglądać w Galerii Bezdomnej.

Uroczyste otwarcie wystawy „Kobiety jednorazowego użytku” połączone z wernisażem odbędzie się 12 lipca 2013r. (piątek), o godz. 12.30 w Galerii Pod Ratuszem ul.Rynek 1.

Zdjęcia z serii „Kobiety jednorazowego użytku” nawiązują do jednorazowości, tak powszechnej w dzisiejszej kulturze zarówno w tej popularnej jak i tej wysokiej. Na przestrzeni wieków, we wszystkich kulturach moda przeobrażała nieustanne zmiany w powszechnie akceptowaną normę. Stopniowo działo się to coraz szybciej i szybciej.

Obecnie wymagane jest nie tylko nieustanne nadążanie za tym co modne, ale również niezwłoczne eksportowanie wczorajszych trendów ze sklepowej półki na wysypisko śmieci. Moda coraz szybciej umniejsza wartości rzeczom, które pozostawia za sobą i z łatwością zastępuje czymś nowym. Ogromna presja związana z wszechobecnym postępem wymaga postępowania z mottem „zmieniaj tak często jak potrafisz”. Tożsamość człowieka nowoczesnego musi być jak kameleon, podatna na zmiany w każdej kwestii. Czy zatem bycie na topie jest tego wszystkiego warte?

Katarzyna Gnap – ur. 1996 r. w Rzeszowie, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie, uczęszcza na zajęcia fotograficzne Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie w pracowni Dominiki Mróz-Toton od 2009 roku. Jest laureatką wielu nagród i wyróżnień w konkursach miejskich wojewódzkich i ogólnopolskich.