Portowe impresje w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa

Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa zaprasza na wystawę fotografii Cezarego Dubiela “Portowe impresje – Port
to jest poezja”, której wernisaż odbędzie się w najbliższy poniedziałek 9 września o godzinie 18:00.

Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa – 35-030 Rzeszów, ul. 3 Maja 9

„Portowe impresje – Port to jest poezja” to kolejna indywidualna wystawa fotografii Cezarego Dubiela, artysty fotografika, członka rzeczywistego Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej, Stowarzyszenia Marynistów Polskich i Stowarzyszenia Fotograficzna Grupa Twórcza Kontur, której jest prezesem.

Tematem obecnej wystawy jest port rozumiany bardzo szeroko. Autor przedstawia bowiem zarówno porty gdzie cumują wielkie oceaniczne masowce jak i małe kameralne wręcz porty rybackie, a także plaże, na których kutry po powrocie z morza „wygrzewają się” jak foki w słońcu. Mamy bazę promową w Świnoujściu i przystań dla łódki wędkarza gdzieś w trzcinach na jeziorze. Port to także nabrzeża z dźwigami, falochrony, latarnie morskie. Bardzo często praca na morzu marynarza, rybaka czy żeglarza przedstawiana była bardzo romantycznie jako przygoda, wyzwanie rzucane siłom natury. Fotografie są punktem wyjścia do malarskiej, wręcz poetyckiej interpretacji portu. Stąd też podtytuł wystawy zaczerpnięty z piosenki Krzysztofa Klenczona.

Źródło – GFMRz

Członków oraz Sympatyków informujemy, że w związku z wernisażem, poniedziałkowe spotkanie rozpoczniemy o 18:00 w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa na 3-go Maja 9, a o 19-tej przeniesiemy się do Nierzeczywistej na Matejki 10, gdzie będziemy omawiać sierpniowe Miesięczniki.