Plener fotograficzny na Ukrainie

Miło nam poinformować, że ramach Projektu “Wspólna sieć współpracy w sferze kultury i opieki społecznej na rzecz rozwoju miast polsko-ukraińskiego pogranicza” sześcioro fotografów z RSF-u w przyszłym tygodniu uda się w fascynującą podróż szlakiem polskiego dziedzictwa kulturowego na Ukrainie. Odwiedzimy Lwów, Stryj, Drohobycz, Sambor, Olesko, Żółkiew, Iwano-Frankiwsk i Kołomyję. Piękne zabytki i widoki gwarantowane!

Kilka słów o uczestnikach pleneru:
Piotr Krupa 
Ur. w Rzeszowie, pilot, podróżnik, alpinista i fotograf. Dziennikarz “Przeglądy lotniczego” oraz “TSK24”. Członek mikrolotowej kadry Polski. Wielokrotny złoty medalista mistrzostw Polski, Ukrainy czy Czech. Wicemistrz Świata w lotach PPG Pekin 2007. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików, prezes Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego. Laureat wielu prestiżowych konkursów, w tym National Geographic. Jego pasją jest aerofotografia.

Patrycja Pitra
Jej przygoda z fotografią rozpoczęła się jeszcze na studiach, gdzie poznała tajniki pracy w ciemni i całą alchemię powstawania zdjęcia. Potem przyszedł czas na fotografię cyfrową i tak już zostało. Biorąc pod uwagę tematykę zdjęć zdecydowanie preferuje plenery, a w nich krajobraz. Jeśli podróżuję, to stara się przede wszystkim robić zdjęcia ludziom, mieszkańcom, gdyż to właśnie oni tworzą klimat miejsca. Ceni sobie również fotoreportaż oraz fotografowanie architektury, którą stara się pokazać w niesztampowym ujęciu.
Ma na koncie 3 wystawy indywidualne w Rzeszowie w Galerii OPe (2012, 2013) oraz w Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu (2012). Oprócz tego wystawy zbiorowe Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego.

Katarzyna Warańska
Z wykształcenia architekt krajobrazu, a fotografia i podróże to jej pasja. Od kiedy pamięta podróżowała, niekoniecznie do bardzo odległych krain i nie zawsze czysto turystycznie. Podróże związane były z częstymi zmianami miejsca zamieszkania, co dawało poczucie wiecznej wędrówki. Z czasem przyszła pora na fotografię. Fotografia daje jej radość i uczy dostrzegać, często takie rzeczy, które dla przeciętnego człowieka żyjącego w pędzie codzienności są niedostrzegalne. Ulubioną dziedziną jest krajobraz, do którego podchodzi zarówno w sposób klasyczny jak i eksperymentalny. Ceni sobie Kielecką Szkołę Krajobrazu, czerpiąc z niej inspiracje. Jest instruktorem fotografii krajoznawczej. Członek Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego. Laureatka konkursów fotograficznych. Ma na swoim koncie wystawy indywidualne i zbiorowe. Organizatorka i uczestniczka plenerów oraz warsztatów z dziedziny fotografii krajobrazowej w kraju i za granicą.

Rafał Orłowski
Fotografią zajmuje się od zawsze, na początku w Osiedlowym Domu Kultury instruktor p. Drąg później MDK Rzeszów w pracowni p. Mroza. W latach 1992-1994 uczęszczał do Państwowego Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy w Opolu do klasy o specjalizacji film i fotografia. Absolwent Uniwersytetu Rzeszowskiego Instytut Historii. Uczestnik Biennale Fotograficznych oraz Wszechnicy Fotograficznej. Członek Rzeszowskiego Klubu Fotograficznego i Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego.
Wystawy zbiorowe: Częstochowa, Opole, Jelenia Góra, Rzeszów. Podróżnik po bliskich i dalekich pograniczach.

Jerzy Skiba
Fotograf dobrowolny. Fotografuje, bo lubi i chce. Swoje hobby rozwija w Rzeszowskim Stowarzyszeniu Fotograficznym. Zaczął od fotografii krajobrazowej, teraz swoje zainteresowania bardziej koncentruje na fotografii miejskiej. Lubi wypatrywać zwykłych sytuacji i stara się je pokazać w niebanalny sposób.

Artur Wysocki
Projektant mostów z zawodu, fotograf z zamiłowania, laureat kilku mniejszych i większych konkursów fotograficznych w tym XV Międzynarodowego Biennale Krajobrazu “S-ave the e-art-h” w Kielcach. Uczestnik kilkunastu wystaw grupowych RSF, członek zarządu Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego.
Najbardziej ciągnie go do reportażu, zaraz po tym jest krajobraz i architektura albo odwrotnie.

Na podstawie zdjęć wykonanych podczas pleneru powstanie wystawa fotograficzna, a także katalog. Więcej informacji o postępach pleneru już wkrótce na naszej stronie oraz na stronie projektu barwypogranicza.pl.

One thought on “Plener fotograficzny na Ukrainie”

Comments are closed.