Wernisaż 9 Dorocznej Wystawy Fotoklubu "Galeria" MCK Ostrowiec Świętorzyski w Galerii Nierzeczywistej

Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne zaprasza na wernisaż IX Dorocznej Wystawy Fotoklubu „Galeria” MCK Ostrowiec Świętokrzyski, który odbędzie się 8 listopada 2013, godz. 18.00 w lokalu RSF: Galerii Nierzeczywistej, przy ul. Matejki 10 w Rzeszowie. Wystawa prezentuje zdjęcia autorstwa naszych przyjaciół z Ostrowca Świętokrzyskiego Podobnie jak ROCZNIKI RSF, Doroczna jest zbiorem najlepszych zdjęć tych fotografów z minionego roku.

Fotoklub Galeria MCK działający przy Miejskim Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim – to znak do wspólnego działania dla grupy osób pasjonujących się fotografią, a także grono przyjaciół spotykających się w celu wymiany doświadczeń. To również długie dyskusje prowadzone w miejscu zaczarowanym, niekiedy jakby poza czasem i przestrzenią – w Galerii Fotografii Miejskiego Centrum Kultury. Być może niepowtarzalna atmosfera Fotoklubu została zdeterminowana magiczną datą jego powstania – karcianym „oczkiem” (21 stycznia 2003 roku). Tworzą go ludzie z różnych grup wiekowych, reprezentujący różne zawody, poglądy, zainteresowania oraz posiadający odmienne spojrzenie na życie. Łączy ich przyjaźń, chęć wspólnego działania oraz fotograficzna pasja. Wśród jego członków są zarówno osoby, które swą aktywność fotograficzną rozpoczynały jeszcze w latach 50 i współtworzyły Świętokrzyskie Towarzystwo Fotograficzne, jak i członkowie odnoszącej spore sukcesy w latach 80 „Grupy V” (S. Sudnik, A. Salij, A. Łada, J. Soiński). Jednakże trzon i najważniejsze ogniwo stanowi grupa ludzi młodych.
Fotografia uprawiana przez członków Fotoklubu jest niezwykle różnorodna. Trudno znaleźć dla niej wspólny klucz, gdyż widać w niej różnorodność zainteresowań oraz odmienne kierunki poszukiwań zarówno formalnych jak i estetycznych. Spotkania Fotoklubu odbywają się tradycyjnie w każdą środę o godzinie 18.00 w Galerii Fotografii MCK w Kinie Etiuda Al. 3 Maja 6. Raz w roku Fotoklub obchodzi swoje święto – wystawę doroczną, na której można zobaczyć efekty pracy jego członków powstałe w czasie ostatniego roku. Każdej wystawie towarzyszy profesjonalnie wydany katalog z roku na rok o coraz większej objętości. Fotoklub organizuje plenery, warsztaty fotograficzne, w tym z dziedziny portretu i aktu, które prowadzi m.in. dr Sergiusz Sachno oraz panele dyskusyjne. Owocuje to licznymi i ciekawymi wystawami. Od dwóch lat Fotoklub Galeria MCK współpracuje z Wyższą Szkołą Sztuki i Projektowania w Łodzi podejmując wspólnie nowe działania (plener „Czasy Jaśnie Panicza” w Ostrowcu Św. 2008r. oraz „Industrial” w Łodzi 2009r.).

Lista Autorów:

Andrzej Łada – ZPAF (prezes Fotoklubu “Galeria” MCK)
Grzegorz Gałęzia – ZPAF
Jarosław Kowalski
Paweł Pierściński – ZPAF (członek honorowy Fotoklubu)
Cezary Łutowicz – ZPAF
Wiktor Bednarczuk – ZPAF
Ewa Elżbieta Kaczanowska
Jakub Jan Kaczanowski
Lena Kuzka
Ewa Gawlik
Longin Łępicz – ZPAF (członek honorowy Fotoklubu)
Lucyna Malicka
Aldona Partyka
Adam Białowąs
Piotr Niedziela
Łukasz Max Kania – ZPAF
Tomasz Lenart
Aleksandra Skorżyńska
Katarzyna Pater
Hubert Kochański
Magda Buława
Jerzy Soiński
Dominika Zarzycka
Mirosław Radomski
Monika Iskra
Piotr Krupa – ZPAF
Robert Nadratowski
Sergiusz Sachno – ZPAF
Grzegorz Górnisiewicz
Jarosław Wójcik
Stanisław “Strachu” Dunin-Borkowski
Waldemar Baka
Andrzej Kosikowski
Krzysztof Kasprzyk
Dominika Jakubowska
Grzegorz Sideł
Artur Dziwirek – ZPAF
Magdalena Wolff
Agnieszka Radlak – ZPAF
Blanka Kufner
Stanisław Dulny
Anna Zielińska
Aleksandra Wasilewska
Justyna GENTILE Łada – ZPAF
Jerzy Piątek – ZPAF (członek honorowy Fotoklubu)
Maciej Strąpoć
Paweł Jabłczyk
Waldemar Szary
Karol Ciepliński
Stanisław Sudnik – ZPAF (członek honorowy Fotoklubu)
Dionizy Pokusa
Marek Rachwał

Patronat medialny nad wystawą objęli: Podkarpacka Strefa Wrażeń, Radio Rzeszów, Hej Rzeszów oraz Błękitna TV