Barwy natury oczami ptaka Piotra Krupy w Galerii Nierzeczywistej

Zapraszamy serdecznie na wystawę fotografii z powietrza “Barwy natury oczami ptaka”, autorstwa naszego prezesa – Piotra Krupy.

Wernisaż wystawy odbędzie się w piątek 10 stycznia o godzinie 18:00 w Galerii Nierzeczywistej przy ul. Matejki 10 w Rzeszowie.

„Z malarskiego umiłowania do światła i cienia
wyrosła pasja fotografii… Tej, która zatrzymuje czas,
chwile nieuchwytne dostrzega, z cienia oblicze wyłania…”

Zaprezentowane przeze mnie zdjęcia to rezultat kilkuletnich poszukiwań. To podróż trochę odmienna od tych, jakie odbywamy na co dzień – my ludzie twardo stąpający po ziemi. „Harcując” po niebie z silnikiem na plecach, przyczepionym kilkoma linkami do kawałka tkaniny, szybuję w poszukiwaniu właśnie takich klimatów. Klimatów z perspektywy „lotu ptaka”, oddających zupełnie inne wyobrażenie o miejscach, których na co dzień nie zauważamy lub nie jesteśmy w stanie dotrzeć ze względu na usytuowanie. By tworzyć takie klimaty, często moja podróż trwa kilka dni. Szukając malarskich kompozycji, pakuję sprzęt latający do samochodu, by z pierwszymi promieniami słońca, ruszyć wraz z ptactwem w podniebną przygodę i rejestrować piękno naszej planety. Często śpię w zaroślach lub szuwarach, owinięty skrzydłem – czekam na kolejny świt… Szybując w przestworzach od zakoli rzecznych, przez pagórki leśne, jeziora, aż do mórz, rejestruję świat przez pryzmat oczu ptaków. Podczas mojej podróży często włączam muzykę, która mnie inspiruje i wpływa na plastykę, malarskość i odrealnienie moich fotografii. Efektem mojej pracy są cykle zdjęciowe, które mam przyjemność zaprezentować.
Piotr Krupa

Piotr Krupa – urodzony w Rzeszowie. Artysta fotografik, pilot, podróżnik, dziennikarz „Przeglądu Lotniczego”. Należy do Związku Polskich Artystów Fotografików oraz Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego. Jego prace są zauważane i nagradzane w wielu konkursach w kraju i za granicą (m.in. National Geografic). Ma na swoim koncie kilkadziesiąt wystaw zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą. Jest również pilotem Aeroklubu Polskiego, gdzie jako Członek Kadry Polski, reprezentuje nasz kraj na Ogólnopolskich oraz Światowych pokazach i zawodach w motoparalotniarstwie (wielokrotny medalista mistrzostw Polski, Europy i Świata). Połączył dwie pasje, które składają się na to, że fotografuje z innej perspektywy – z „lotu ptaka”. Jego kolejna wystawa pod nazwą „Barwy Natury” to zestaw bardzo malarskich prac, które pokazują cieki wodne, rzeki, wysuszone zbiorniki, a nawet oczyszczalnie wykonane przy inspirującym świetle. Wyjątkowość prezentowanych fotografii to odmienne spojrzenie na krajobraz, z innej perspektywy. Zestaw stanowi trzydzieści „obrazów”, głównie pejzaże województwa podkarpackiego, ujętych w formie plastycznej i abstrakcyjnej. To „malowidła” niejednokrotnie dające złudzenie prawdziwych obrazów malarskich.

2 thoughts on “Barwy natury oczami ptaka Piotra Krupy w Galerii Nierzeczywistej”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.