Codzienne życie bieszczadzkich baców w Starej Drukarni

Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy fotografii Rafała Nowaka “Codzienne życie bieszczadzkich baców”, przedstawiającej reportaż zrobiony w sercu Bieszczad.

Wernisaż odbędzie się 23 stycznia 2014 roku w Starej Drukarni przy ul. Bożniczej 6 o godzinie 19:00.

Patronat Honorowy:
– Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne
Patronat Medialny:
– GC Nowiny
– Portal Nowiny24.pl
– Moje Miasto Rzeszów
– Teraz Rzeszów
– Błękitna TV

O Wystawie
“Codzienne życie bieszczadzkich baców” to reportaż składający się z dwudziestu kadrów zrobionych w połowie 2013 roku w Bieszczadach. Chciałem poprzez te kadry pokazać codzienność pięciu ludzi, którzy zmagają się z trudami życia na bieszczadzkiej hali. Opiekują się ponad 1500 owcami a także dwa razy dziennie doją je. Towarzyszą im też psy pasterskie dbające o porządek w stadzie. Swoją przygodę z bieszczadzkimi bacami rozpocząłem od spontanicznej rozmowy zaraz po zauważeniu ich na hali. Od samego początku wiedziałem że muszę ten temat zrealizować. Dlaczego? W ten sposób chciałem pokazać oglądającym wystawę ludziom że istnieją ludzie trudniący się tą profesją i że nie jest ona taka łatwa. Chciałem również oddać hołd tym ludziom. Ci ludzie mają w sobie mnóstwo pozytywnej energii. Wracając do kadrów znajdziemy na nich portrety baców a także momenty z ich codziennego życia takie jak przygotowanie owiec do dojenia jak i same dojenie a także życie na bacówce.
W Bieszczadach mam jeszcze kilka tematów do zrealizowania w formie reportażu. Głównie te tematy są związane z zawodami wykonywanymi w tej części Polski. Zobaczymy co czas przyniesie. Mam nadzieję na kolejne ciekawe kadry składające hołd ludziom pracującym ciężko.

Rafał Nowak

Wystawę będzie można oglądać do 20.02.2014

A poniżej fotorelacja z wernisażu.


 
Google has deprecated the Picasa API. Please consider switching over to Google Photos

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.