Wernisaż wystawy Stowarzyszenia Koszyckich Fotografów w WDK

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza 18 marca 2014 r. (wtorek) o godz. 17:00 na wernisaż wystawy STOWARZYSZENIA KOSZYCKICH FOTOGRAFÓW.

W wystawie uczestniczą: Miro Černý, Adriana Durkáčová, Maroš Dzoba, Milan Filičko, Štefan Lipták, Edita Megová, Igor Šimko, Marek Štofko, Ján Tkáč.

Ekspozycja będzie czynna w Galerii WDK w Rzeszowie – do 31 marca 2014 r.

Stowarzyszenie Koszyckich Fotografów K-91 istnieje od 1991 roku. Klub ma obecnie 15 członków, którzy biorą aktywny udział w różnych konkursach, wystawach czy plenerach – zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Każdy artysta ma nieco inne podejście do fotografii, odmienne zainteresowania, co sprawia, że w K-91 spotykają się ze sobą fotografowie krajobrazu, architektury, twórcy aktów, portretów, martwych natur oraz makrofotografii. Jak to jest przyjęte w innych klubach fotograficznych, jej członkowie spotykają się regularnie raz w tygodniu, wymieniają doświadczenia i omawiają własne fotografie. Osoby skupione w Stowarzyszeniu to wykładowcy, członkowie jury, którzy wspólnie działają na rzecz promocji amatorskiego ruchu fotograficznego w Koszycach. Stowarzyszenie K-91 współpracuje z Centrum Kultury Regionu Koszyckiego (Słowacja). Bierze aktywny udział w krajowych i międzynarodowych wystawach i konkursach fotograficznych, podczas których członkowie zdobywają liczne nagrody, m.in.: „Fotofórum a Strom, Doprava”, słowacki konkurs i wystawa fotografii amatorskiej „AMFO”, a także za granicą, np.: Zagreb Salon w Chorwacji. SKF K-91 bierze także udział w konkursie „PETZVALOV MAPOVÝ OKRUH”, w którym uczestniczą kluby fotograficzne ze Słowacji. Rali także udział w międzynarodowym konkursie klubów fotograficznych z Czech i Słowacji NEKÁZANKA. Od 1996 roku bierze udział w prestiżowym, międzynarodowym konkursie fotograficznym INTERFOTOKLUB VSETÍN w Czechach – jest to konkurs dla fotografów amatorów i profesjonalistów na całym świecie i odbywa się pod patronatem Międzynarodowej Federacji Fotografii Artystycznej FIAP. Spośród wielu nagród, jakie klub zdobył , najbardzie prestiżową zdobył podczas tego konkursu w 2000 roku – Stowarzyszenie zdobyło Złoty Medal, wygrywając z 27 klubami fotograficznymi z 15 krajów. Stowarzyszenie K-91 jest aktywnie zaangażowane w działalność wystawienniczą. Od 2007 roku jej członkowie prezentują swoje prace w centrum handlowym „Optima”, a od 2009 roku także na Wydziale Teologicznym w Koszycach. Ponadto fotoklub wystawiał swoje kolekcje w Czechach (Otrokovice, Prostějov, Ostrava, Český Krumlov), Polsce (Krosno, Iwonicz), Rumunii (Oradea) , Japonii (Kioto) i na Słowacji (Dolný Kubín, Ružomberok, Brekov, Stará Ľubovňa, Košice).
Członkowie Fotoklubu K-91 od 2006 r. uczestniczyli w dwunastu międzynarodowych plenerach fotograficznych w Krośnie, a w 2009 roku wzięli udział w plenerze na Ukrainie oraz na Słowacji . Brali też udział w międzynarodowych spotkaniach europejskich fotografów w Oradei w Rumunii . Klub jest zaangażowany w wiele projektów fotograficznych,
m.in. „CITY VISIONS” w Graz w Austrii (1992) i Międzynarodowe Kreatywne Spotkanie Grup Fotograficznych Euroregionu Karpackiego, Rzeszów, Polska, 1998.

Członkowie Stowarzyszenia Koszyckich Fotografów K-91: Miro Černý (AFIAP, MZSF, AZSF – prezes stowarzyszenia od początku jego istnienia), Adriana Durkáčová, Maroš Dzoba, Milan Filičko, Vlado Latta, Štefan Lipták (AZSF), Alica Marková, Edita Megová (AZSF), Karol Stollman, Norbert Szanyi, Henrieta Šándorová, Igor Šimko, Marek Štofko, Ján Tkáč oraz Karol Ullmann.

Združenie košických fotografov K-91, Masarykova 2, Košice – Słowacja http://www.k91.sk/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.