Wystawy na które warto się wybrać

W najbliższy piątek 4 kwietnia odbędzie się Wernisaż “X Dorocznej wystawy” Fotoklubu Galeria MCK z Ostrowca Świętokrzyskiego, z którym jesteśmy zaprzyjaźnieni i do którego należy także nasz Prezes.

Wernisaż odbędzie się  godzinie 18:00 w Galerii Fotografii i Fotoklubu “Galeria” MCK w Ostrowcu Świętokrzyskim Aleja 3 Maja 6.

Akademia Anima Mundi zaprasza na wystawę fotografii luksemburskiego Artysty Michela Medingera pt.“Gabinet osobliwości – między światem widzialnym a niewidzialnym“, której uroczyste otwarcie, uświetnione obecnością Artysty, będzie miało miejsce dnia 7 kwietnia 2014 roku w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie o godz. 19.30.

W Mościcach będzie można obejrzeć ponad 40 perfekcyjnych kompozycji, z których wiele dotychczas jeszcze nigdzie nie było wystawianych. Jest to okazja do podziwiania fotografii Michela Medingera tym bardziej szczególna, że po raz pierwszy zdecydował się on przedstawić tak liczną kolekcję swoich prac w ramach jednej wystawy.

Każda prezentowana w cyklu „Gabinet osobliwości“ fotografia otwiera przed nami drzwi do wyjątkowego świata – świata niedopowiedzeń, mrocznego humoru, tajemnicy, nostalgii, świata pełnego paradoksów i surrealistycznych zestawień, które przenoszą nas w obszary niewypowiedziane, zagubione gdzieś pomiędzy jawą a snem, lękiem a marzeniami. Genialne oświetlenie podkreślające wagę tego, co zakryte cieniem i prawdziwie mistrzowska technika nie mogą pozostawić widza obojętnym, dobitnie a niejednokrotnie brutalnie konfrontują z tym, czego chciałoby się nie widzieć, z równą mocą podkreślając piękno rzeczy i spraw pozornie brzydkich, niepotrzebnych lub nieznaczących. Gdyby więc pozwolić sobie poczuć szorstką fakturę sfotografowanych przez Michela Medingera suchych kwiatów, gładkość muszli czy chłód metalu i dać się poprowadzić w sfery dotychczas niezbadane, obejrzenie wystawy może okazać się niezwykłą podróżą w krainy rzadko odwiedzane; doświadczeniem bogatym i zaskakującym, do zakosztowania którego serdecznie Państwa zapraszamy.

Wystawa trwa od 7 kwietnia do 30 kwietnia 2014 r. w Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie, ul.Traugutta 1.
Zapraszamy do obejrzenia opowieści Pana Medingera na temat swoich fotografii.
http://www.mck.tarnow.pl/aktualnosci,623,michel-medinger—gabinet-osobliwosci.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.