Jacek Wnuk “Karpaty Wschodnie” w Galerii Nierzeczywistej

Zapraszamy serdecznie 4 lutego o godz. 18:00 do Galerii Nierzeczywistej na uroczysty wernisaż wystawy fotografii “Karpaty Wschodnie”, której autorem jest Jacek Wnuk.

 

Beznazwy-1

pertuttiWernisaż wystawy wspomaga pysznymi przekąskami, tradycyjnie już, Per Tutti​ :).

Wystawa fotografii Jacka Wnuka zatytułowana Karpaty Wschodnie ukazuje atmosferę ukraińskiej części łuku Karpat ciągnących się od Bieszczadów aż po Czarnohorę.
Karpaty widziane przez pryzmat wędrowca włóczącego się po górach i dolinach, wędrowca który poszukiwał magicznej krainy jakże szeroko opisywanej w literaturze okresu międzywojennego. Krainy do której jedzie się tylko raz, a później się jedynie nieustannie powraca. Chęć bycia w górach i nieustanne fotografowanie było mocniejsze ode mnie, dlatego z roku na rok przybywało negatywów prezentujących karpacką krainę to latem, to zimą, to w pracy czy od święta. Fotografowanie było dla mnie misją, której nie rozumiałem lecz chciałem wypełniać coraz lepiej. przez co podjąłem studia w szkole filmowej w Łodzi.
Z przyjemnością zagłębiam się w świecie Karpat Wschodnich, za sprawą zdjęć Jacka Wnuka towarzysza i przewodnika moich po nich wędrówkach. Patrzę na owoc jego pracy i widzę jakże inny pas pasm i dolin od tego, którego za sprawą zimnego oka mego aparatu wywiozłem myśląc, że spełniłem akt twórczy bezkonkurencyjnie. Jako autor zdjęć czuję ten rodzaj niepewności czy uczeń nie prześcignął mistrza? Jako profesor, dawny nauczyciel czuję smak spełnienia i satysfakcji będącej odczuciem, iż mam swój drobny wkład w kontynuacje stylu i tematu bliskiemu mojemu sercu. 

Prof. Krzysztof Hejke

Po kilkunastu latach fotografowania Karpat powstał album fotograficzny i wystawa. Prezentowane fotografie wykonane są w technice czarno-białej. Zatrzymane w kadrze motywy, stanowią magiczny obraz Karpackiej prowincji jakiego próżno obecnie poszukiwać.

4_100x70
fot. Jacek Wnuk
10_100x70
fot. Jacek Wnuk
17_100X70
fot. Jacek Wnuk
150x70
fot. Jacek Wnuk

Jacek Wnuk– fotograf – absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi wydziału operatorskiego kierunku Fotografia. Ukończył również Geografię na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Autor czarno-białego albumu fotograficznego Karpaty Wschodnie wydanego w 2014 r. przez wydawnictwo Ruthenus. Twórca i redaktor portalu internetowego www.KarpatyWschodnie.pl Współautor tekstów albumu fotograficznego Huculszczyzna Krzysztofa Hejke. Autor wystaw fotograficznych, prezentacji i wystąpień na festiwalach podróżniczych.
Organizator i uczestnik wielu wypraw w trudno dostępne tereny Ukrainy, Rumuni, Białorusi i Bałkanów, Rosji i Maroka. Uczestniczył w Pomarańczowej rewolucji w Kijowie, pracował jako wolontariusz w Międzynarodowej Inicjatywie Humanitarnej w Czeczenii. Zawodowo zajmuje się fotografią użytkową, reklamową, przyrodniczą i reportażową, projektami graficznymi, foto-edycją, obróbką zdjęć, przygotowaniem publikacji do druku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.