Sławomir Gibała “Klatki” w Galerii Nierzeczywistej

Zapraszamy serdecznie w piątek 18 marca 2016 roku, o godzinie 18:00 na wernisaż wystawy fotografii autorstwa Sławomira Gibały “Klatki”.

plakat Klatki_internet

Wystawa została objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa.
Sponsorzy: Gibsport oraz Buona Akademia Italiana.

Sławomir Gibała, rocznik 1963 r., ur. w Rzeszowie, pasjonat fotografii i podróży, zapalony turysta górski, rowerowy i wodny.
Fotografią interesuje się od kiedy pamięta- a pamięta swój pierwszy aparat fotograficzny Ami 66. Jak twierdzi dopiero od kilku lat fotografuje świadomie, nieustannie doskonaląc swój warsztat.
Jest założycielem i członkiem sekcji fotograficznej przy PTTK Rzeszów, a od 2014 r. członkiem Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego. Brał udział w parudziesięciu zbiorowych wystawach fotograficznych wspólnie z członkami PTTK, a w ostatnich latach razem z RSF.

Wystawa „Klatki”, jest pierwszą indywidualną wystawą zdjęć autora. Jest to swoistego rodzaju dokument przedstawiający klatki schodowe starych rzeszowskich kamienic, miejsca koło, których często przechodzimy, ale rzadko zaglądamy do wewnątrz.

Autor na swoich fotografiach próbuje uchwycić klimat klatek schodowych, tych, które niezmiennie są, trwają w swoim prawie pierwotnym stanie od kilkudziesięciu lat. Warto przyglądnąć się tym architektonicznym majstersztykom i zachować ich obraz w pamięci, gdyż za  kilkanaście lat może zabraknąć takich miejsc z duszą.

Matejki 16fot. Sławomir Gibała

Jagiellfot. Sławomir Gibała

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.