Tanzania od 0 do 5895 w Galerii Nierzeczywistej

Zapraszamy serdecznie 8 kwietnia 2016 roku na godzinę 18:00 do Galerii Nierzeczywistej RSF na uroczysty wernisaż wystawy fotografii Jerzego Skiby “Tanzania od 0 do 5895”.

plakat Jurek Skiba_int

Jerzy Skiba, ur. 1970 r. w Rzeszowie, miłośnik fotografii, podróży, górski włóczykij.
Wystawa “Tanzania od 0 do 5895” jest fotograficznym zapisem wyprawy autora, który wraz ze swoją córką podróżował po Tanzanii w 2015 r.
Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej, bo w 2011 r. w Beskidzie Sądeckim, kiedy Jurek wraz z całą rodziną przemierzał górskie szlaki. Wtedy górskie ambicje 14-letniej córki wykraczały poza Beskid Sądecki i tysiąc metrowe szczyty.
Padła wówczas nieśmiała propozycja i obietnica, by 18-te urodziny Ani świętować na wysokości 5895 m, na dachu Afryki.
Autor dane słowo potraktował bardzo poważnie i pomimo wielu trudności wywiązał się z obietnicy.
Oprócz wejścia na Kilimanjaro, tato i córka przemierzyli Serengeti, zobaczyli tanzańskie miasta i wsie oraz dotarli na białe plaże Zanzibaru.
Dla Jerzego i Ani pobyt w Afryce był odkrywaniem nowych rzeczy, poznawaniem innego świata, a przede wszystkim radością wspólnej wyprawy ojca i córki.
Cykl prac prezentowanych na wystawie, to zapis ów wydarzeń. To kadry opisujące zmagania się z wyprawą w góry, na sam szczyt Kilimanjaro, ale także klatki ukazujące miasta i wioski Tanzanii, ich wielobarwność i życie codzienne ludzi. Każda z fotografii w piękny sposób pokazuje pewną cząstkę Afryki, ale przede wszystkim emocje jakie towarzyszyły głównej bohaterce wyjazdu i jej tacie, czyli autorowi wystawy. Zapraszamy w egzotyczny świat.

IMG_3090
fot. Jerzy Skiba

IMG_3173fot. Jerzy Skiba
IMG_3538fot. Jerzy Skiba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.