“Abstrakcje martwej natury” w Galerii Nierzeczywistej

Zapraszamy serdecznie na zbiorową wystawę fotografii autorstwa członków Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego “Abstrakcje martwej natury”, której wernisaż odbędzie się w piątek 25 listopada o godzinie 18:00 w Galerii Nierzeczywistej RSF przy ul. J. Matejki 10 w Rzeszowie.

Wystawa jest rozszerzeniem zestawu, za który na ostatnich, XIV Podkarpackich Konfrontacjach Fotograficznych organizowanych przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, zostaliśmy uhonorowani jedną z trzech głównych nagród.

plakat-martwa-natura

Abstrakcja martwej natury

Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne pokazuje inny – abstrakcyjny wymiar rzeczywistości. Eksponowane fotografie przedstawiają przedmioty codzienne w niecodziennym ujęciu. Obiektem fotografii są zwyczajne przedmioty, lecz to co powszednie, znane i zwyczajne w pewnym sensie traci w nich swoją istotę. Przedmioty tracą swoją przedmiotowość, która staje się w pewnym sensie przypadłością. Natomiast to, co było zaledwie właściwością, uchwytną i miłą dla oka barwą lub kształtem, staje się tematem głównym na prezentowanych fotografiach. Autorzy przez wybór kadru i oświetlenia tworzą fotograficzną opowieść o tym, że to, co codzienne i zwyczajne ma swoją “duszę”, inne życie, dostępne dla tych, których stać na chwilę refleksji. Umiejętność patrzenia na rzeczywistość z tak odmiennego punktu widzenia dostępna jest zazwyczaj dzieciom i marzycielom. Fotografowie mają jednak tę zdolność, by takie spojrzenia uchwycić przez obiektyw aparatu i zachować na zdjęciach.

Agnieszka Szafirska

Uczestnicy wystawy: Agnieszka Mac Uchman, Agnieszka Szafirska, Artur Wysocki, Jan Szczepański, Janusz Witowicz, Jerzy Skiba, Katarzyna Warańska, Lidia Dyło, Małgorzata Korzec, Mariusz Baran, Patrycja Pitra, Paweł Jakubowski, Sławomir Gibała, Tomasz Kudasik.

Podczas wernisażu tradycyjnie będziemy mogli spróbować smakołyków od Per Tutti.
pertutti

a-szafirska-mnatura4
fot. Agnieszka Szafirska

dsc_5381_40x40
fot. Małgorzata Korzec

kopia-kopia-slawomir-gibala-v
fot. Sławomir Gibała

ski_1825fot. Jerzy Skiba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.