Janusz Witowicz “Ptaki nasze powszednie” w Galerii Nierzeczywistej

Zapraszamy serdecznie w piątek 13 stycznia 2017 roku o godz. 18:00 na uroczysty wernisaż wystawy fotografii Janusza Witowicza “Ptaki nasze powszednie”.

Ptaki nasze powszednie

Pieśni obcych ptaków są niczym opowieści o zamorskich krajach i miastach jak z baśni. Któż nie marzy o tym, by być wolnym jak ptak i wędrować po świecie mając w skrzydłach szum wiatru. Egzotyczne, kolorowe ptaki są jak przybysze i pielgrzymi odwiedzający również Rzeszów na trasach swoich przelotów. Ich obecność zauważa i zachowuje w fotograficznych ujęciach Janusz Witowicz. Co więcej zauważa on również piękno tych ptaków, które towarzyszą nam w codziennym życiu, a których obecności często nie dostrzegamy.

Fotografie prezentowane na autorskiej wystawie Janusza Witowicza pt. Ptaki nasze powszednie, którą od 13 stycznia do 9 lutego 2017 roku można będzie oglądać w Galerii Nierzeczywistej Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego przy ul. Matejki 10 w Rzeszowie są swoistą fotograficzną dokumentacją tego jak wiele różnorodnych i pięknych ptaków można zobaczyć w naszym mieście i jego okolicach. Kunszt fotograficzny i „bystre oko” autora sprawiają, że zarazem są fotograficznymi „opowieściami” o pięknie i różnorodności ptaków.

Przez swój wysoki poziom i duży wybór prezentowanych prac wystawa Ptaki nasze powszednie pokazuje, że to co wydaje się być znane, codzienne, powszednie, szare, niczym jak „szary wróbel”, jest tak naprawdę pełne uroku, barwnych emocji, życia i ukrytych znaczeń.

Agnieszka Szafirska

Janusz Witowicz ur. 16 XII 1937, w Tarnopolu, absolwent I Liceum (1955), studiował na Wydziale Lotniczym Politechniki Warszawskiej (1955–60), artysta, fotografik, Członek Związku Polskich Artystów Fotografików i Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego, specjalizuje się w fotografii kreacyjnej, prace swoje prezentował na wielu krajowych i zagranicznych wystawach, uzyskał ponad 30 medali oraz liczne wyróżnienia na konkursach fotograficznych, jego nazwisko znalazło się w „Antologii Fotografii Polskiej 1839 – 1989” Jerzego Lewczyńskiego.

aż pióra lecąAż pióra lecą, fot. Janusz Witowicz

Druga eskadraDruga eskadra, fot. Janusz Witowicz

F-16F-16, fot. Janusz Witowicz

Honorowy patronat nad wystawą objął Prezydent Miasta Rzeszowa – Tadeusz Ferenc:

Partnerzy wystawy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.