“W krzemieniu zaklęte” w Galerii Nierzeczywistej RSF

W imieniu swoim, jak i Autorki Joanny Klich, zapraszamy serdecznie na wystawę fotograficzną “W krzemieniu zaklęte…”
Galeria Nierzeczywista, ul. Matejki 10, Rzeszów
Organizator: Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne
Wernisaż w piątek 10 lutego o godz. 17:00, ekspozycja do 1 marca 2017
Patronat: Okręg Świętokrzyski ZPAF

Kolejna odsłona wystawy, tym razem na Podkarpaciu. Wcześniej prace gościły w województwie świętokrzyskim.
Krzemień pasiasty, intrygujący w swej prostocie kamień inspiruje od lat. Monochromatyczne barwy, falista linia, kryją w sobie tajemnice, głębię, którą każdy na swój sposób może odkryć. To kompozycja faktury, materii, koloru, kształtu, połączona w jednym obrazie fotograficznym, daje niezwykły efekt. Oglądamy prace, które tylko w niewielkiej części są inspirowane krzemieniem.
Prace powstały na Festiwalu Krzemienia Pasiastego w Sandomierzu w 2013 roku.

Joanna Maria Klich
Absolwentka Akademii Świętokrzyskiej, dyplom z malarstwa uzyskany w pracowni prof. Ewy Pełki. Praca magisterska pt. „Wpływ sztuki przełomu wieku XIX i XX na ówczesną modę” napisana pod kierunkiem dr prof. hab. Czesławy Gierak. Doktorantka na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Doktorantka w Instytucie Sztuk Pięknych UJK.
Członkini ZPAF w Okręgu Świętokrzyskim. W swojej twórczości artystycznej porusza się na różnych polach, korzystając z wielu środków wyrazu. Nie ogranicza się do jednej dziedziny sztuki, łączy, miesza ze sobą techniki, motywy, by uzyskać dla siebie najlepszy efekt. W zależności od zamysłu, miejsca i czasu dostosowuje materię oraz możliwości wykonania dzieła. Mogą to być fotografie, kolaże, bricolage, instalacje oraz działania w przestrzeni publicznej.
W zależności od tematu, miejsca i czasu tworzy prace na potrzeby danej chwili. Kiedy jest w podróży, zbiera ułamki wrażeń, aparat traktuje jak notatnik, z czego później powstają cykle fotograficzne, czy instalacje z przywiezionych elementów. To daje jej możliwość wyrazu twórczego, bez żadnych ograniczeń. Na wystawach łączy wydruki, film, happening. Interdyscyplinarność dzieł ma charakter otwarty, każdy może dołączyć się do zabawy w sztukę. Jej wrażliwość na świat i otaczającą rzeczywistość, sprawia że ciągle poszukuje nowych obszarów działań, kontekstów. Szeroko rozumiana interdyscyplinarność pozwala na płynne poruszanie się pomiędzy malarstwem, fotografią, instalacją, happeningiem oraz innymi technikami. Jako wędrowiec miejski, przemierza ścieżki miast, to one są dla niej mieszaniną piętna historii, współczesnego pędu i nostalgii zapisanej w murach. Ubiera przestrzeń. W jej działaniach widzimy temperament, żywiołowość, emocjonalność oraz zachwyt nad życiem. Posługując się obrazem, jako narzędziem badawczym, jest zdolna odkrywać głębokie pola refleksji i egzystencji.

Działania artystyczne: Teatr Mody w Sandomierzu i Kielcach ; Sieci Sztuki – happening, w którym wykorzystuje taśmy magnetofonowe jako materiał.
Organizatorka Festiwalu Sztuki Współczesnej w Kielcach.

fot. Joanna Klich

fot. Joanna Klich

fot. Joanna Klich

One thought on ““W krzemieniu zaklęte” w Galerii Nierzeczywistej RSF”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.