Portret w Galerii Nierzeczywistej

Zapraszamy serdecznie w najbliższy piątek 10 marca 2017 roku o godzinie 18:00 na wernisaż wystawy pokonkursowej XV edycji konkursu fotograficznego PORTRET – Koło 2016.

Fotografia portretowa jest cały czas obecna w różnych kulturach na całym świecie i wraz z rozwojem technologii i ona ewoluowała wraz z upływem czasu. Przyczyną zmian jest odwieczna ciekawość innymi ludźmi: od gwiazd, polityków i ikon popkultury, po zwykłe życie innych obywateli. Każdego dnia natrafiamy na portrety, autoportrety i selfie w reklamach, czasopismach i mediach społecznościowych. Tak duże zróżnicowanie w fotografii sprawia, że wybór fotografii na wystawę pokonkursową i wskazanie wśród nich najlepszy jest zarazem bardzo ekscytujący, jak i bardzo trudne.

Wystawa XV edycji konkursu obejmuje 100 fotografii wybranych przez jury z wszystkich przesłanych na konkurs, które członkowie jury określili jako najlepsze i najbardziej interesujące fotografie portretowe z Polski i świata. Wśród prezentowanych prac są nie tylko nagrodzone w konkursie, jest również wśród nich sporo czarno-białych portretów, które od kilku lat ponownie zachwycają nas grą światła i cieni, jak i bardzo ekspresyjne zdjęcia i takie budzące niepokój. Spotkamy nie tylko portrety zwykłych osób z naszej i innych kultur, czy też kogoś znanego. Przyglądając się zdjęciom zobaczymy utrwalone ludzkie emocje i oblicza oraz uchwycone chwile, zarówno te dobre, świąteczne, jak te, których na co dzień nie zauważamy lub nie widzimy bo dzieją się daleko od nas.

Źródło: KKF FAKT

Wernisaż tradycyjnie wspierany pysznymi przekąskami i pizzą przez Per Tutti – www.pertutti.eu.

Wśród laureatów konkursu są także nasi członkowie – w 2014 roku wyróżnienie zdobyła Estera Kulawska, a w roku ubiegłym Mariusz Baran.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.