Galeria Jednego Zdjęcia w Galerii Nierzeczywistej RSF

Zapraszamy serdecznie 19 stycznia do Galerii Nierzeczywistej RSF przy ul. J. Matejki 10 w Rzeszowie na wernisaż wystawy zbiorowej Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego “Galeria Jednego Zdjęcia”.

Uwaga – zmiana godziny wernisażu!!!!
Ze względu na premierę filmu „Rzeszowskie janusze. Rodzina” i wernisaż wystawy, który odbędzie się w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie o godzinie 17:00 także w piątek, do naszej Galerii zapraszamy na 19:00!

Wystawa ta jest podsumowaniem 25 comiesięcznych, wewnętrznych konfrontacji fotograficznych, z których wybrane spośród anonimowo zaprezentowanych zdjęć, przez każdorazowo innego utytułowanego fotografa bądź malarza spoza stowarzyszenia, było prezentowane w kawiarni Powoli Cafe na ul. Mickiewicza 4 w Rzeszowie oraz w witrynie Galerii Nierzeczywistej na Matejki 10.

Zdjęcia oceniali i wybierali: Mariusz Forecki, Marcin Głuszek, Tomasz Sobczak, Andrzej Rutyna, Tadeusz Piotr Prociak, Michał Stańczyk, Bartłomiej Busz, Tomasz Lazar, Andrzej Baturo, Paweł Adamiec, Łukasz Kamiński, Cezary Łutowicz, Tadeusz Późniak, Andrzej Łada, Beata Podwysocka, Irena Gałuszka, Bogdan Szczupaj, Aleksander Prugar, Magdalena Wdowicz Wierzbowska, Jerzy Bednarski, Ireneusz Misiak, Barbara Bokota Tomala, Dmytro Petryna, Michał Drozd, Maciej Majewski.

KONFRONTACJA INSPIRACJA RYWALIZACJA

Geneza powstania konkursu cyklicznego, błyskawicznego – rozstrzyganego co miesiąc i stąd też zwanego Miesięcznikami oraz wewnętrznego – mogą w nim brać udział tylko członkowie Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego sięga czasów początków stowarzyszenia. Jego głównym zadaniem była konfrontacja
w gronie RSF dorobku związanego z nim osób oraz inspiracja do nieustannej pracy i fotografowania. Konkurs dotyczy fotografii, które powstały w mijającym miesiącu. Jest więc formą „monitorowania” fotograficznego postępu członków RSF – czywiście tych, którzy chcą brać w nim udział i w danym miesiącu przysłali swoje fotografie do oceny. Rozwój wszelkich talentów, w tym również fotograficznych bazuje na wolności.

Na początku konkursu prace ocenialiśmy w tajnym głosowaniu, na spotkaniu podczas którego omawialiśmy przesłane prace. Po pewnym czasie dorośliśmy do tego, by o ocenę naszych fotografii poprosić tych, którzy są dla nas autorytetami w dziedzinie fotografii. Dzięki tej ocenie zyskujemy obiektywną informację o poziomie i jakości naszej fotografii.

Agnieszka Szafirska

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.