Łukasz Grudysz “W drodze”

Zapraszamy serdecznie, na kolejną wystawę w Galerii Nierzeczywistej RSF.
Już 16 lutego 2018 r. będziemy gościć w naszych progach fotografa, podróżnika, człowieka pasji i uśmiechu Łukasza Grudysza, z Jego wystawą “W drodze”.

Na uroczysty wernisaż zapraszamy wraz z Autorem na godzinę 18:00 w piątek 16 lutego.

Wystawa ta przedstawia jedną z wielu podróży jaką Łukasz odbył, a tak naprawdę jakie cały czas odbywa, bo cały czas jest “W drodze”. Jest zapisem miejsc i życiorysów ludzi, którzy zamieszkują tereny dawnej drogi handlowej łączącej Chiny z Bliskim Wschodem i Europą, jest zapisem fotograficznym Szlaku Jedwabnego.
Zapraszamy gorąco, bo będzie to niezwykła uczta dla oczu, a także czas ciekawych opowieści z drogi…

Łukasz Grudysz – urodzony w 1984 roku w Krośnie. Od najmłodszych lat związany z fotografią i filmem. Z zawodu poligraf, kulturoznawca, fotograf. Jego największą pasją są wędrówki, dokumentacja świata, której towarzyszy nauka i smakowanie kultur. Każda podróż i każdy spotkany człowiek jest dla niego sposobem na poznanie i zrozumienie siebie samego. Adrenalina, współczucie i tęsknota pozwalają dostrzec detale, które zapisuje w swoich cyklach fotograficznych i filmach dokumentalnych ze wspólnym mianownikiem „podróż przez życie, a może raczej życie to podróż”.

A tak o wystawie Łukasza, pisze Paweł Steczkowski:
“Prace Łukasza Grudysza są lustrem duszy samego autora. Człowiek o złotym sercu otwarty na innych, pełen uśmiechu i pasji . Obdarzony zdolnością wnikliwej obserwacji otaczającej go rzeczywistości, poprzez swoje fotografie kolejny raz przenosi nas w magiczny świat piękna i prawdy. Podróż po „Jedwabnym Szlaku” p.t „W drodze”: Kazachstan, Kirgistan, Mongolia, Chiny, Tadżykistan, Uzbekistan, Irak, jakże odległe dla nas krainy budzące strach przed nieznanym daleko od cywilizacji. Poprzez doskonałą dokumentację Łukasza Grudysza poznajemy prawdziwy obraz, pięknego i dawno już zapomnianego świata. Obserwujemy jedynie sekundowe ułamki zapamiętane w fotografii, jakże wyjątkowe i pełne szczerości. Można by ująć osobę autora tych unikatowych zdjęć tytułując AMBASADOREM DOBRA I PIĘKNA.”

fot. Łukasz Grudysz

fot. Łukasz Grudysz

fot. Łukasz Grudysz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.