Ulica – Tryptyk uliczny i “duowernisaż”

Dokumentalno-społeczny projekt ULICA jest eksperymentem wykorzystującym fotografię do twórczego współdziałania i wizualnego dialogu między polskimi i ukraińskimi mieszkańcami Rzeszowa. Społecznie zaangażowane projekty fotograficzne rzeszowskich twórców dokumentalnych zostaną zaprezentowane w trakcie TRYPTYKU ULICZNEGO prezentującego trzy unikalne wystawy, a także w czasie DUOWERNISAŻU pod hasłem “Poznajmy się” podczas festiwalu Wschód Kultury Europejski Stadion Kultury 2018.

Projekt „Ulica” jest realizowany przez Fundację Aparat Caffe, Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne, Estradę Rzeszowską, Fundację Rzeszowską oraz współfinansowany w ramach festiwalu Wschód Kultury – Europejski Stadion Kultury 2018.

TRYPTYK ULICZNY

“Jak widzimy Ukrainę?” –  wystawa w Atelier Aparat Caffe przy ul. Grunwaldzkiej 24 w Rzeszowie, 19.06 – 27.07.2018.

Wystawa prezentuje niepublikowany dotąd dorobek fotograficzny członków Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego, który jest pryzmatem polskich dokumentalistów na Ukrainę. Wystawa jest konsekwencją próby odpowiedzi na pytanie: „Jak my widzimy Ukrainę?” i stanowi pretekst do rozmów na temat naszej wspólnej międzynarodowej przeszłości w czasie festiwalu ESK 2018. Ekspozycja dostępna nieodpłatnie w Atelier Aparat Caffe.


Autorzy wystawy: Sławomir Gibała, Małgorzata Korzec, Tomasz Kudasik, Jarosław Mazur, Rafał Orłowski, Jerzy Skiba, Agnieszka Szafirska, Jan Szczepański, Katarzyna Warańska, Artur Wysocki

“Sami o sobie” – wystawa plenerowa w Parku Kultury i Wypoczynku Bulwary w Rzeszowie, 21.06 – 31.07.2018.

Co mają do powiedzenia o sobie polscy i ukraińscy mieszkańcy Rzeszowa? Dowiedzą się widzowie wystawy plenerowej “Sami o sobie”, którzy będą mogli dokonać samodzielnego porównania podobieństw i różnic między mentalnością naszą i ukraińską. Ekspozycja powstała w wyniku społecznej fotoakcji “Powiedz nam coś o sobie” i warsztatów fotograficznych “Jak widzisz Rzeszów?” organizowanych przez Fundację Aparat Caffe, Estradę Rzeszowską, RSF i Fundację Rzeszowską.

“Jak jesteśmy widziani?” – wystawa w Galerii Nierzeczywistej przy ul. Matejki 10 w Rzeszowie, 21.06 – 11.07.2018.

Wystawa umożliwia nam spojrzenie na nas samych przez pryzmat naszych ukraińskich sąsiadów, jest też punktem odniesienia do rozmów na temat tego, jak jesteśmy postrzegani przez ludzi, na których dotąd nie zwracaliśmy większej uwagi w naszej codzienności. Ekspozycja dostępna nieodpłatnie w Galeria Nierzeczywista RSF.

Autorzy wystawy: Ludmila Mahovetska, Anastasiia Manoilova, Anna Kutsenko, Yordan Shebunchak, Vadym Petrovskyi, Serhii Uhera, Kateryna Galatiuk, Bozhena Klok, Nazariy Mandebura, Olena Khymera, Yevgen Reminetskyy, Oleksandra Iskrina, Alina Kufedchuk.

POZNAJMY SIĘ – DUOWERNISAŻ

Sobota 23.06.2018.
start: 17:30 Galeria Nierzeczywista, ul. Matejki 10
kontynuacja: 18:30 Atelier Aparat Caffe, ul. Grunwaldzka 24

Uwieńczeniem realizacji społecznie zaangażowanych projektów fotograficznych polskich i ukraińskich twórców dokumentalnych będzie uroczysty duowernisaż z poczęstunkiem, który rozpocznie się w sobotę 23.06.2018 o godz. 17:30 w Galerii Nierzeczywistej RSF i o 18:30 przeniesie się do Atelier Aparat Caffe przy ul. Grunwaldzkiej 24 w Rzeszowie.

Więcej informacji o projekcie możecie poczytać na stronie Fundacji Aparat Caffe i stronie wydarzenia na Facebooku.

Zapraszamy serdecznie!

Opiekunowie artystyczni: Jarosław Mazur, Artur Wysocki, Katarzyna Warańska, Jerzy Skiba, Stanisław Karcz, Paweł Jakubowski, Anna Trojnar

Koordynatorzy: Ilona Dusza-Kowalska, Monika Rejewska-Mądrzyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.