Zaproszenie dla byłych członków RzTF do udziału w wystawie

Rzeszowskie Stowarzyszenie Fotograficzne od ponad 13 lat stara się z lepszym lub gorszym skutkiem popularyzować sztukę fotograficzną na terenie miasta Rzeszowa, jak również promować fotografię rzeszowską poza jego granicami. W ramach działań statutowych Stowarzyszenia jest także przybliżanie odbiorcom historii rzeszowskiej fotografii.

Ponieważ nieistniejące już Rzeszowskie Towarzystwo Fotograficzne odegrało wielką rolę w tworzeniu historii fotografii w Rzeszowie, wspólnie z członkami RzTF, będącymi również Honorowymi członkami Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego, tj. Januszem Witowiczem, Jerzym Wygodą oraz Zdzisławem Świecą, pragniemy serdecznie zaprosić wszystkich byłych członków ówczesnego Rzeszowskiego Towarzystwa Fotograficznego do współtworzenia retrospektywnej, grupowej wystawy fotograficznej członków RzTF, którą chcielibyśmy zorganizować w Galerii Nierzeczywistej RSF przy ul. J. Matejki 10 w Rzeszowie pod koniec 2018 lub na początku 2019 roku.

W galerii dysponujemy systemem zawieszeń oraz ramami z czarnymi tłami. Każdej osobie chcącej pokazać swoje prace możemy udostępnić ramę 100 x 70 cm lub dwie ramy 50 x 70 cm. Tematyka prac jest dowolna, lecz najlepszym rozwiązaniem byłoby pokazanie oryginalnych fotogramów pochodzących z tamtego okresu.

W przypadku pytań, zapraszamy serdecznie do kontaktu:
– sprawy ogólne – Prezes Jerzy Skiba, e-mail: prezes@rsf.rzeszow.pl,
– sprawy organizacyjne – Artur Wysocki, e-mail: kontakt@rsf.rzeszow.pl.

Prosimy uprzejmie o potwierdzenie udziału przed końcem września oraz dostarczenie prac na wystawę przed końcem listopada.

Zwracamy się z ogromną prośbą o przekazanie zaproszenia byłym członkom RzTF, do których nie udało nam się dotrzeć z informacją o wystawie, lub o przesłanie nam informacji kontaktowych. Zwracamy się również do rodzin nieżyjących już członków RzTF, dysponujących ich zdjęciami o udostępnienie prac do ekspozycji.

Pomysł wystawy jest inicjatywą oddolną, mającą charakter całkowicie niekomercyjny, organizowaną własnym sumptem i staraniem członków Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego, więc za wystawienie prac Stowarzyszenie nie jest w stanie zapłacić należnych twórcom tantiemów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.