Mariusz Baran i Marta Kwolek “Beauty 2” w Galerii Nierzeczywistej

Zapraszamy bardzo serdecznie na wystawę Pana Mariusza Barana z Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego pod nazwą “## BEAUTY2”. Wystawa ta, to kontynuacja projektu “## BEAUTY”. Pierwsza miała swoją premierę dwa lata temu i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem oglądających. Była pokazywana w wielu miejscach naszego kraju. Także druga jej część, będzie eksponowana w innych miejscowościach niż Rzeszów.

Wernisaż wystawy w Galerii Nierzeczywistej RSF przy ulicy Matejki 10, odbędzie się dnia 9 listopada 2018 o godzinie 18.00.

Wystawę będzie można oglądać tu do dnia 5 grudnia 2018.

Krótko o idei powstania wystawy:

Wystawa powstała z połączenia dwóch pasji- fotografii i wizażu. Od strony fotograficznej będziemy mogli podziwiać obrazy, które powstały spod oka fotografa Mariusza Barana, natomiast stroną wizerunkową i przygotowaniem modelek do fotografii, zajęła się wizażystka Marta Kwolek. „## BEAUTY2” w swoim zamierzeniu ma pokazać, że świat fotomodelingu, może być odmianą Sztuki. 

W stylizacjach i fotografiach widać ogromną dbałość o szczegóły, dzięki czemu obok tych prac trudno przejść obojętnie. Na obrazach będzie można podziwiać „Matrony, Caryce, Księżniczki”, które intrygują, hipnotyzują i uwodzą kolorami widza.

O wyjątkowości sfotografowanych stylizacji świadczy także fakt, że wszystkie zostały wykonane w oparciu o materiały znalezione w sklepach second- hand i otrzymały nowe życie.

Mariusz Baran– nauczyciel z zawodu, informatyk, szkoleniowiec i wykładowca fotografii reklamowej. Fotografuje od lat, nie przypuszczał, że ta dziedzina zawładnie sporą częścią jego życia. Najlepiej czyje czuje się w studio fotograficznym. Tam odnajduje spełnienie swojej pasji. Interesuje się głównie portretem, fotografiami beauty i mody. Piękno, różnorodność i niezwykłość ludzkich twarzy powodują, że fotografia staje się dla niego niezwykłą podróżą w głąb samego siebie. Prace, które tworzy pokazują świat fotomodelingu nie tylko jako komercja i reklama, ale również Sztuka. Fotografują, wyznaje zasadę, że na zdjęciu najważniejszy jest człowiek. Od 2008 r. związany jest z Rzeszowskim Stowarzyszeniem Fotograficznym. Jest autorem wystaw indywidualnych i zbiorowych, nagradzanym i wyróżnianym w konkursach fotograficznych o zasięgu lokalnym, krajowym i międzynarodowym, wielokrotnie był jurorem konkursów fotograficznych organizowanych dla młodzieży i dorosłych. Fotografował do kampanii reklamowych, jest autorem fotografii do ogólnopolskich czasopism. W swojej artystycznej drodze kieruje się mottem: “fotografie należy czytać, a nie oglądać”. 

www.mbfotografia.pl

fb.com/mariuszbaranphotography

Marta Kwolek – dyplomowany Mistrz Wizażu, trener profesjonalnych technik makijażu. Będąc przez ponad 20 lat urzędnikiem państwowym ­ w wyniku życiowego „remanentu po 40­ce” postawiła wszystko na jedną kartę, postanowiła posłuchać głosu serca i rozpoczęła realizować swoje marzenia. Zawodowe szlify zdobywał a w Warszawie, kończąc Warszawską Akademię Wizerunku oraz –najlepszą obecnie szkołę wizażu – Pro Make up Academy. Tam też pracowała przy wielu sesjach zdjęciowych. Ponadto ukończyła wiele certyfikowanych szkoleń, szkoląc się m.in. u światowej sławy wizażystów, takich jak Dawid Molina, Karla Powell oraz Fabienne Rea. Prowadzi Studio Makijażu Profesjonalnego, specjalizując się w makijażach ślubnych i artystycznych; współpracuje również z ogólnopolskimi magazynami branżowymi, gdzie cyklicznie publikuje swoje prace. Jest współautorką fotograficznej wystawy ##BEAUTY, przy której pracowała jako wizażystka i stylistka. Wystawa – obecnie już o zasięgu międzynarodowym ­„gościła” w wielu znakomitych miejscach, m. in. w galerii Nierzeczywista w Rzeszowie, w zamku kazimierzowskim w Przemyślu, w zamku Dubiecko oraz na Słowacji. Fantazyjne nakrycia głowy, które tworzy z pasji i dla relaksu, zostały docenione przez międzynarodowe jury, które przyznało jej II miejsce w konkursie Carpatian Art ofFashion2017.Podczas Kongresu Przyszłości Branży Beauty 2018 w Warszawie jej studio makijażu znalazło się wśród finalistów ogólnopolskiego konkursu i otrzymało certyfikat „Salon najbardziej dla klienta”. Kolejne nagrody w 2018 to I miejsce w kategorii „Orły kosmetyki” oraz nagroda „Najlepszy Profesjonalista w Branży Ślubnej” w kategorii makijaż w plebiscycie Zankyou International Wedding Awards 2018. Współorganizatorka i prelegentka Konferencji Zdrowia i Urody 2017, Kongresu Kobiet w G2A Arena oraz cyklicznych Śniadań Biznesowych dla Kobiet w hotelu Hilton Garden Inn oraz wielu innych.

www.martakwolek.pl

fb.com/MartaKwolekMakeupart

##nefretete
##silver tears

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.