“Ciało w kamieniu” Jarosława Jaremy w Galerii Nierzeczywistej RSF

Zapraszamy serdecznie 10 maja 2019 r. na godz. 18:00 do Galerii Nierzeczywistej na wernisaż wystawy autorstwa Jarosława Jaremy pt. “Ciało w kamieniu”.

“Ciało w kamieniu” to cykl ukazujący powiązania pomiędzy ciałem a skałą, ich wzajemne korelacje – podobieństwa i kontrasty: miękkość i twardość, ciepło i chłód, ostrość i obłość kształtów, czynnik męski i kobiecy, witalność i wieczną nieruchomość. Obydwa te elementy – ciało i kamień przenikają się, rozdzielają, tworzą relacje, które mogą być odczytywane na różnych poziomach interpretacyjnych, również jako odniesienie do relacji człowieka do człowieka, człowieka do natury, czy przestrzeni.
Fotografie zostały wykonane w skalnych miastach Adršpachu i Teplic nad Metuji oraz na pobliskim Ostašu.
Wszystkie robione były w sposób klasyczny, na negatywach, odbitki wykonane są ręcznie na papierze barytowym.
Wystawa pokazywana była wcześniej w Katowicach, Adrspachu, Poznaniu i Wrocławiu.

O autorze:

Jarosław Jarema, urodzony w 1974 roku. Fotograf. W swojej twórczość skupia się przede wszystkim na relacjach pomiędzy zastaną rzeczywistością a światem kreowanym, pomiędzy tym co realne a fantazją. Stara się przedstawiać balans pomiędzy tymi dwoma elementami. Wierzy w uniwersalność symboli i na tym buduje swój przekaz. W swoich pracach sięga do odniesień do sztuki klasycznej – przede wszystkim malarstwa, ale również poezji łącząc je z elementami otaczającego nas świata. W fotografiach poszukuje relacji pomiędzy człowiekiem i przestrzenią. Pracuje w klasyczny sposób robiąc zdjęcia na negatywie a następnie własnoręcznie odbitki na papierze barytowym.
Brał udział w wielu wystawach indywidualnych oraz zbiorowych.

Więcej na stronach:
www.jaremaphotography.com
fb.com/JaremaPhotography

fot. Jarosław Jarema
fot. Jarosław Jarema
fot. Jarosław Jarema

One thought on ““Ciało w kamieniu” Jarosława Jaremy w Galerii Nierzeczywistej RSF”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.