Wystawa “Kochać człowieka” w Nierzeczywistej

Wystawa pokonkursowa ostatniego XI Ogólnopolskiego Biennale Fotografii “Kochać człowieka”, organizowanego przez Oświęcimskie Centrum Kultury dotarła właśnie do Rzeszowa!
Tego nie wolno przegapić – mnóstwo rewelacyjnych zdjęć!

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia oraz na uroczysty finisaż, który odbędzie się w piątek 13 września o 18:30 w Galerii Nierzeczywistej RSF, przy ulicy J. Matejki 10 w Rzeszowie.

XI Ogólnopolskie Biennale Fotografii “Kochać człowieka”

Kochać człowieka to… pokazać ulotne chwile, przemijający czas, biegnące myśli, by żyły swoim życiem. By trwały. By mimo tego wszystkiego co ludzi łączy i co ludzi dzieli, mogły naszkicować obraz ludzkiej kondycji. By nie tylko “tu i teraz”, ale “zawsze i wszędzie” ukazywały to co ważne, co nigdy nie przeminie, dzięki czemu byliśmy, jesteśmy i będziemy.

Ogólnopolskie Biennale Fotografii “Kochać człowieka”, objęte patronatem Rady Artystycznej Związku Polskich Artystów Fotografików, organizowane przez Oświęcimskie Centrum Kultury, programowo nawiązuje do Festiwalu Filmów Nieprofesjonalnych “Kochać człowieka”.

Odbywa się od 1999 roku co dwa lata i przenosi ideę festiwalu na inne formy artystycznego wyrazu. Celem biennale jest kształtowanie postaw miłości i szacunku wobec człowieka, fotograficzna prezentacja tematyki związanej ze wszystkimi aspektami życia oraz zaprezentowanie dążeń i osiągnięć twórczych w tematyce określonej hasłem programowym.

Biennale ma charakter otwarty i jest dostępne dla wszystkich fotografujących. Biorą w nim udział twórcy z całej Polski legitymujący się wieloma osiągnięciami, jak również osoby stawiające pierwsze kroki w sztuce utrwalania postaci i zdarzeń.

Już pierwsze biennale spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem fotografików, uzyskało akceptację środowiska i zostało uznane przez Radę Artystyczną Związku Polskich Artystów Fotografików za jedną z ważniejszych imprez fotograficznych w Polsce.

W jedenastu dotychczasowych edycjach biennale w konkursie wzięło udział 1139 autorów, którzy nadesłali 5964 fotografie.

Te fotografie to wspaniała lektura. Piękna i przejmująca. Przepełniona mądrością. Ważna. Traktująca o sprawach oczywistych i podstawowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.