Podkarpacki Konkurs Fotografii Młodzieży – “Ja z babcią, ja z dziadkiem”

Fundacja Rzeszowska we współpracy z Rzeszowskim Stowarzyszeniem Fotograficznym i Fundacją „Aparat Caffe” ogłasza Podkarpacki Konkurs Fotografii Młodzieży – “Ja z babcią, ja z dziadkiem”. Celem konkursu jest zachęcenie młodzieży w wieku 16-21 lat do podjęcia wyzwania fotograficznego polegającego na zobrazowaniu własnej relacji z dziadkami oraz umożliwienie zaprezentowania prac fotograficznych młodzieży i ich konfrontację z innymi uczestnikami konkursu. Dodatkowym celem jest podjęcie działania, które pozwoli seniorom aktywnie włączyć się w życie młodszych pokoleń. Zgłoszenia i prace konkursowe przyjmowane są do 21.10.2019 r. Wernisaż i wręczenie nagród nastąpi 15 listopada 2019 r. w Galerii Nierzeczywistej Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego przy ul. Matejki 10 w Rzeszowie o godzinie 18:00.

TEMAT KONKURSU: Ja z babcią, ja z dziadkiem

OPIS ZADANIA: Uczestnik powinien dowolnie zinterpretować temat konkursu i wykonać od 1 do 5 prac fotograficznych zainspirowanych tematem. Wywołane prace fotograficzne wraz z wypełnioną Kartą Zgłoszenia należy przekazać do dn. 21.10.2019 r. (liczy się data stempla pocztowego) listowanie na adres: Fundacja Rzeszowska Studio ul. Jagiellońska 14, 35-025
z dopiskiem Konkurs „VINTAGE” wg wytycznych regulaminu konkursowego.

WARUNKI UCZESTNICTWA:
W konkursie może wziąć udział młodzież w wieku od 16 do lat 21 z terenu województwa podkarpackiego.
Każdy autor może nadesłać nie więcej niż 5 prac fotograficznych – odbitek w formacie min. 13 x 18 cm, max 30 x 45 cm, przy czym w zgłoszonych pracach mogą znajdować się max dwa zestawy wyraźnie oznaczone (zestaw zdjęć może liczyć do 5 zdjęć o formacie max 20 x 31 cm), każdy z nich traktowany będzie, jako jedna praca.
Dopuszcza się nadsyłanie tylko własnych prac fotograficznych wykonanych metodą tradycyjną lub cyfrową.
Prace nie mogą być podklejone ani oprawione.
Dodatkowo, należy dołączyć płytę CD z plikami cyfrowymi (format plików: tiff. lub jpg. rozmiar min 2048 px na dłuższym boku).
Na odwrocie każdej pracy należy podać: imię i nazwisko, adres, tytuł i opis pracy, wiek autora.
Prace na konkurs wraz z kartą zgłoszenia należy nadsyłać adres biura konkursu: Fundacja Rzeszowska Studio ul. Jagiellońska 14, 35-025 z dopiskiem Konkurs „VINTAGE”. Koszt przesyłki pokrywa uczestnik konkursu.
Fotografie nie spełniające wymogów regulaminowych nie będą oceniane.

PODZIAŁ NAGRÓD
Prace nadesłane na konkurs zostaną ocenione przez Jury, w skład którego wejdą przedstawiciele organizatorów, partnerów oraz zaproszonych gości.
Organizatorzy przewidują następujące nagrody:
I nagroda – bon upominkowy o wartości 1000 zł na sprzęt, akcesoria i materiały fotograficzne i elektroniczne,
II nagroda – bon upominkowy o wartości 500 zł na sprzęt, akcesoria i materiały fotograficzne i elektroniczne,
III nagroda – bon upominkowy o wartości 300 zł na sprzęt, akcesoria i materiały fotograficzne i elektroniczne.

Jury przysługuje prawo innego podziału nagród.
Nagrody nieodebrane przez laureatów do 31 grudnia 2019 r. przechodzą do puli nagród na kolejną edycję konkursu.
Nagrody należy odebrać osobiście, podczas gali wręczenia nagród w Rzeszowie w dniu
15 listopada 2019 r. o godz. 18:00 w Galerii Nierzeczywistej Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego przy ul. Matejki 10 w Rzeszowie. Organizatorzy nie wysyłają nagród pocztą!

TERMINARZ KONKURSU
Nadsyłanie prac do 21 października 2019 r. (decyduje data stempla pocztowego)
Ocena jury – październik/listopad 2019 r.
Informacja o wynikach konkursu do 12 listopada 2019 r. dostępna na aparatcaffe.plwww.rzeszowska.org.pl i www.rsf.rzeszow.pl.
Wernisaż i wręczenie nagród – 15 listopada 2019 r. w Galerii Nierzeczywistej Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego przy ul. Matejki 10 w Rzeszowie o godzinie 18:00.
Organizatorzy nie zwracają prac uczestników konkursu.

DO POBRANIA:

Podkarpacki Konkurs Fotografii Młodzieży „Ja z babcią, ja z dziadkiem” Rzeszów 2019 jest realizowany w ramach inicjatywy „VINTAGE” dofinansowanej ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.