Galeria Jednego Zdjęcia 2018 – 2019 w Galerii Nierzeczywistej

Zapraszamy serdecznie w piątek 24 stycznia o godzinie 18:00 do Galerii Nierzeczywistej RSF na finisaż zbiorowej wystawy fotografii członków Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego „Galeria Jednego Zdjęcia”.

Wystawa ta jest podsumowaniem kolejnych 24 comiesięcznych, wewnętrznych konfrontacji fotograficznych, z których wybrane, spośród anonimowo zaprezentowanych zdjęć, przez każdorazowo innego utytułowanego fotografa bądź malarza spoza stowarzyszenia, było prezentowane w kawiarni Powoli Cafe na ul. Mickiewicza 4 w Rzeszowie oraz w witrynie Galerii Nierzeczywistej na Matejki 10.

Zdjęcia oceniali i wybierali:  Janusz Mielczarek, Paweł Olearka, Janusz Chojnacki, Robert Pragnal, Kamila Sammler, Marcin Zaborowski, Anna Bedyńska, Jerzy Tomala, Marek Lapis, Robert Andre, Krzysztof Wojtowicz, Janusz Wojewoda, Jolanta Rycerska, Grzegorz Wójcik, Tomasz Tomaszewski, Inez Baturo, Marq P. Kearey, Artur Dziwirek, Katarzyna Kubiak, Stanisław Ożóg, Karolina Jonderko, Wojciech Grzędziński, Laura Makabresku, Marek Liksztet.

Galeria Jednego Zdjęcia

Ekspozycja jest kolekcją najlepszych prac fotografów z Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego, wybranych z każdego miesiąca, w ciągu dwóch ostatnich lat. Selekcja ta została przeprowadzona przez artystów o ugruntowanej renomie. Ludzi, którzy swoimi pracami zachwycają innych i specjalnie dla członków RSF pochylili się nad ich pracami, wybierając te które ich zdaniem niosły w sobie najwyższą wartość artystyczną.

Album ten jest również swego rodzaju podręcznikiem czytania fotografii, w którym jej mistrzowie opowiadają to, co często nam umyka, gdy patrzymy na dany obraz. Daje też możliwość poznania wrażliwości i sposobu patrzenia na fotografię zarówno rzeszowskich twórców jak i komentatorów ich zdjęć – podziwianych przez nas artystów. Jako zbiór zdjęć najciekawszych twórców z Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego, daje wgląd w to jakie tematy zajmują fotografów w stolicy Podkarpacia i jak patrzą na otaczający ich świat. W końcu jest zamknięciem kolejnego etapu w doskonaleniu się członków stowarzyszenia do sięgania wyżyn wrażliwości artystycznej.

Maciej Zdun

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.