AKTY w Galerii Nierzeczywistej

W przestrzeni wypełnionej pustymi workami nagie ciało zdaje się tonąć w morzu ich martwoty. Ale opowiadanie o kobiecości, które pisze dla nas swoimi fotografiami czworo autorów, nie jest historią słabości. Ten zbiór zdjęć pokazuje wiele twarzy kobiet. Widzimy więc kobiety schowane w sobie i odradzające się, delikatne i pewne siebie. Nieśmiałe i uwodzące, rozmarzone i twardo stąpające po ziemi. Jakby fotografujący zdawali siebie sprawę, że nie można w prosty sposób nakreślić kobiecej natury.
Zestaw podzielony został przez twórców na cztery części. Każda z nich wiąże się z przestrzenią w której znajdują się tytułowe akty. I tak mamy tu puste tereny dawnych fabryk ze szkieletami samochodów i pordzewiałymi maszynami. Mamy błyszczące tafle wód, nabrzmiałe jabłonie, rozkwitłe kwiaty i świeżość deszczu. W kolejnej jesteśmy zaproszeni do intymnej przestrzeni, tuż nieopodal fotografowanych bohaterek, by na końcu zobaczyć ich jedność ze skałą.
Niezależnie jednak od miejsca, w każdym kadrze najważniejsza jest kobieta. To ona nadaje otaczającej je przestrzeni brzmienie, nastrój i charakter. To ona tchnie w nie życie.
Wystawa ta jest dziełem czwórki przyjaciół z Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego, których wspólne zainteresowania fotograficzne, dyskusje i działania zaowocowały powstaniem tego zbioru.
Tę opowieść o pięknie kobiety stworzyli Patrycja Pitra, Katarzyna Warańska, Rafał Orłowski oraz Jerzy Skiba.

Maciej Zdun

Zapraszamy w najbliższy piątek 14 maja 2021 roku do Galerii Nierzeczywistej RSF na wernisaż wystawy AKTY. Spotykamy się w pełnym reżimie sanitarnym “DDM”. 14.05 godz. 18.00.

https://www.facebook.com/events/168887125047023/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.