Wernisaż wystawy "Ola, Dżambo i Salam Alejkum" Grzegorza Gałęzi

W piątek12 listopada 2010r.  mieliśmy zaszczyt gościć, dzięki zaproszeniu Pana Andrzeja  Łady, na wernisażu wystawy Grzegorza Gałęzi “Ola, Dżambo i Salam Alejkum”( czyli pozdrowienie po hiszpański, suahili i arabsku) w Galerii Fotografii MCK w Ostrowcu Świętokrzyskim.[nggallery id=52]

O autorze wystawy

Grzegorza Gałęzia -urodził się w 1969 r. w Prusinowicach, woj. świętokrzyskie. Jest absolwentem Filologii Angielskiej na Uniwersytecie Warszawskim oraz Podyplomowych Studiów Hebraistycznych na Uniwersytecie w Oxfordzie. Pracuje jako tłumacz języka angielskiego. Zajmuje się głównie fotografią reportażową. Zdjęcia służą mu również jako ilustracja do własnych artykułów.

Jest członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, Klubu Fotograficznego “Stodoła 60” i Fotoklubu Galeria MCK w  Ostrowcu Świętokrzyskim i Otwartej Grupy Twórczej ARTELUX. Publikował zdjęcia i artykuły w “Chicago Tribune”, “Oxford  Student”, “Polityce”, “Rzeczpospolitej”, “Gentlemanie”, “Gazecie Wyborczej” i in. oraz w kilku publikacjach książkowych. Jest  współautorem albumu “Ci, którzy przeżyli”.

Oprócz fotografii do jego pasji należą podróże, literatura i bieganie (przebiegł  m.in. Maraton Warszawski).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.