"Pomiędzy" Małgorzaty Cwynar-Owsiak pod rzeszowskim ratuszem

Pomiędzy…

…subtelnością urody a nieobliczalną siłą charakteru, chwilą smutku a momentem nieokiełznanej radości, paraliżującym strachem a budującą odwagą, doskonałą harmonią a intrygującą mrocznością…

… swoje miejsce znajduje kobiecość – zakorzeniona w niewytłumaczalnie pięknej i nieprzewidywalnej przyrodzie. Przejawiana w błysku oka, ruchu dłoni, grymasie twarzy, w nieoczekiwanie wypowiedzianym słowie czy nieświadomie powtarzanym geście.

Pełna tajemniczości i zmysłowości natura kobieca zaskakuje, zachwyca i przestrasza. W każdym przypadku – budzi do życia szereg emocji, nie dopuszczając do głosu nawet cienia obojętności.


Małgorzata Cwynar-Owsiak

Absolwentka Liceum Plastycznego w Rzeszowie, Pomaturalnego Centrum Kształcenia Animatorów i Bibliotekarzy w Krośnie, kierunek: Animator Kultury – Fotograf oraz Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, kierunek: Grafika, specjalność: Fotografia.

Jej bogaty dorobek poparty jest kilkuletnim stażem pracy. Na co dzień zajmuje się fotografią prowadząc pracownię artystyczną prOFFil. Jej prace prezentowane były na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych, m.in. w BWA w Krośnie, w Galerii PPSKAKiB w Krośnie, w Domu Polonii w Rzeszowie, w Galerii F5 Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz w Domu Polonii w Krakowie.

Fotografie jej autorstwa były niejednokrotnie nagradzane w konkursach o zasięgu ogólnopolskim, jak i lokalnym. Zdobyła m.in.: I miejsce w ogólnopolskim konkursie „Wnętrza dawnych obiektów świeckich” organizowanym przez Muzeum Historii Fotografii w Krakowie oraz wyróżnienie tygodnika „Przekrój” w ogólnopolskim konkursie fotograficznym Canona „Zmniejsz dystans między wyobraźnią a obrazem”.

Zajmuje się fotografią reportażową oraz portretową. Najchętniej fotografuje ludzi. Jej prace łączą doskonały zmysł obserwacyjny z oryginalnym wyczuciem estetyki oraz z dużą dozą wrażliwości. Poruszają widza doskonale uchwyconą emocjonalnością człowieka. Pozostawiają pole do interpretacji, angażują wizualnie i intelektualnie. Przykuwają uwagę oczu i serca.

Wystawę można oglądać pod rzeszowskim ratuszem (pod arkadami) do 17 maja, zapraszamy serdecznie.