Foto Odlot 2012 w WDK

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zaprasza dn. 6 października 2012 r. / sobota / o godz. 18:00
na wernisaż wystawy pokonkursowej XV Międzynarodowego Niekonwencjonalnego Konkursu Fotograficznego FOTO ODLOT.

Na wystawie pokonkursowej będzie można zobaczyć zdjęcia członków RSF-u Agnieszki Szafirskiej, Kasi Warańskiej, Piotra Krupy i Marcina Lurańca.

XV Międzynarodowy Niekonwencjonalny Konkurs Fotograficzny FOTO ODLOT organizowany jest przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie pod patronatem Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP, Marszałka Województwa Podkarpackiego, Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej i Fundacji „Fotografia dla Przyszłości”.

Konkurs FOTO ODLOT to jedna z najważniejszych imprez tego typu ciesząca się dużym uznaniem wśród artystów fotografików zarówno w naszym kraju jak i na świecie. Konkurs kierowany jest do twórców odkrywających niezwykłe wymiary rzeczywistości i próbujących znaleźć wizualne odzwierciedlenie swoich artystycznych wizji
przez dowolną niekonwencjonalną interpretację tematu „odlot”.

W ostatniej edycji uczestniczą artyści z 24 krajów świata a ekspozycja pokonkursowa licząca 312 zdjęć do końca października br. prezentowana będzie w Galerii WDK Rzeszów a następnie w Galerii Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu i Galerii Fotoklubu RP w Warszawie.

Konkurs organizowany jest nieprzerwanie od 1992 r. – początkowo odbyło się 6 edycji ogólnopolskich a od 1998 r. konkurs w randze międzynarodowej odbył się już 15 razy. Fotografie konkursowe są doskonałym przykładem na ukazanie sztuki fotografii w bogatym kontekście kultury polskiej i światowej oraz konfrontacją tradycyjnych technik fotograficznych z nowoczesnymi sposobami obrazowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.