Kobieta w Bibliotece i Galerii Nierzeczywistej

Zapraszamy Państwa na nietypową i pierwszą tego typu wystawę, która odbywać się będzie jednocześnie w świecie realnym i wirtualnym.

Dzień Kobiet był dla RSF inspiracją do przygotowania wystawy KOBIETA. Wyjątkowość tej ekspozycji polega na tym, iż ma ona równoległe dwie odsłony – damską i męską. Obie mają jednoczesny wernisaż, oczywiście 8 marca, z tym, że jedna z nich jest tradycyjną wystawą zdjęć, druga natomiast odbywa się w internetowej  “galerii nierzeczywistej”.

Pierwsza z nich: KOBIETA – SPOJRZENIE DAMSKIE, przygotowana przez damską część RSFu, to wystawa, której wernisaż odbędzie się 8 marca o godz 17.00 w galerii Wypożyczalni Muzycznej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej, przy ul. Żeromskiego 2.  WiMBP w marcu organizuje spotkania z interesującymi Kobietami. Wystawa członkiń RSF wpisuje się w tą akcję, a prezentowane zdjęcia będzie można oglądać również podczas spotkań z  Zuzanną Celmer (11 marca br.)  i Katarzyną Pakosińską (18 marca br.), które odbędą się w Wypożyczalni Muzycznej WiMBP w Rzeszowie.

Natomiast druga: KOBIETA – SPOJRZENIE MĘSKIE  swój wernisaż będzie miała w tym samym czasie w świecie wirtualnym w internetowej Galerii Nierzeczywistej pod adresem www.nierzeczywista.art.pl . Jest przygotowana przez męską, większą…  część RSFu.

Obie te wystawy będzie można oglądać jednocześnie – jedną w antyramach, a drugą na monitorach komputerów, z których można korzystać w Wypożyczalni Muzycznej.

Takiego dwugłosu damsko-męskiego a zarazem wirtualno-realnego w Rzeszowie.. i o ile nam wiadomo – na całym świecie 😉 jeszcze nie było.

Przy okazji zapraszamy również do zwiedzenia wystawy sportowej przygotowanej przez RSF, którą można oglądać w Galerii Rzeszów w holu głównym, przy fontannie.  Została ona przygotowana z okazji akcji Aktywny Rzeszów. Prezentowane na niej zdjęcia są związane z takimi dyscyplinami sportu jak: żużel, judo, karate, siatkówka, narciarstwo…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.