Oblicza miasta 2013 – warsztaty fotograficzne

Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy dofinansowanie z budżetu Gminy Miasto Rzeszów na organizację warsztatów fotograficznych “Oblicza miasta 2013“.

Warsztaty są skierowane do mieszkańców miasta Rzeszowa, a głównym tematem będzie portret środowiskowy z wykorzystaniem studyjnego światła plenerowego. Szkolenie potrwa prawdopodobnie tak jak w ubiegłym roku 12 tygodni i zwieńczone będzie wystawą. Niedługo więcej informacji.

Prowadzący:


MICHAŁ DROZD

Od ponad 20 lat uprawia zawód fotografa (dyplom czeladniczy w 1985) będąc: laborantem, fotoreporterem i fotografem reklamowym.

Miał ok. 23 wystaw indywidualnych i co najmniej 60 grupowych w Europie i USA, w tym m.in. Fotoklub Nyiregyhaza Węgry, The Polish Museum of America (2001). Bilderhaus Bornemann Lubeck (2004) etc. Wielokrotnie nagradzany na konkursach i wystawach fotograficznych. Uczestniczył w tzw. akcjach fotograficznych grupy twórczej Agat działającej przy Politechnice Rzeszowskiej prowadzonej pod artystyczną opieką Janusza Witowicza fotografika o niekwestionowanym wpływie na młode pokolenie ambitnie twórczych fotografików całego regionu rzeszowskiego.

Dofinansowanie


Warsztaty zostały dofinansowane z budżetu Gminy Miasto Rzeszów w ramach Otwartego konkursu ofert na realizację zadań w zakresie upowszechniania kultury i ochrony dziedzictwa narodowego w 2013 r.
Warsztaty skierowane są do wszystkich, jednak z uwagi na ograniczona liczbę miejsc pierwszeństwo udziału w nich będą mieli członkowie Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego.