Wystawa "Halloween" Jana Szczepańskiego w Galerii Nierzeczywistej

Zapraszamy do Galerii Nierzeczywistej na wystawę Jana Szczepańskiego “Halloween”, której wernisaż odbędzie się w piątek 18-go października o godzinie 18:00.

Halloween w fotografii Jana Szczepańskiego

Właśnie takie zwyczajowe ozdoby Halloween chciał przedstawić Jan Szczepański – Autor prezentowanej w Galerii Nierzeczywistej – Siedzibie Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego wystawy. Można na niej zobaczyć fotografie wykonane w USA w stanie Pensylwania podczas trwania Halloween. Fotografie przedstawiają głównie wystrój domów, główne tematy i symbole wykorzystywane podczas Halloween.

Warto zaznaczyć, że Autor chciał pozostać poza dyskusją na temat wartościowania tego zwyczaju. Jako fotograf zarejestrował on zastaną rzeczywistość i zwyczaje. Prezentowana fotografia spełnia funkcje reportażu i swoistego dokumentu.

Jan Szczepański jest członkiem założycielem Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego. Od 2005 r. – czyli od początku powstania Stowarzyszenia – do roku 2012 pełnił funkcję Prezesa RSF. Od najmłodszych lat pasjonuje się fotografią. Kolekcjonuje stare aparaty fotograficzne. Ulubionymi tematami fotograficznymi są dla niego natura ,portret, architektura, krajobraz. Brał udział w licznych konkursach fotograficznych. Był wielokrotnie nagradzany.