Michał Drozd w Galerii Nierzeczywistej

Zapraszamy serdecznie na nową wystawę Michała Drozda: “Duplikaty świata z kraju obok”, której wernisaż odbędzie się w najbliższy piątek 29-go listopada w Galerii Nierzeczywistej RSF przy ul. Matejki 10 w Rzeszowie.


„Duplikaty świata z kraju obok“.

Od wielu lat podróżujemy po całym świecie. Różne są powody naszych wycieczek. Podróże do egzotycznych krajów stały się rytuałem ludzi sukcesu. Mało zamożni łączą turystykę z poprawą sytuacji materialnej. Wszyscy jesteśmy turystami z aparatem. Zdjęcia pozwalają opanować stres, dają wrażenie że pracujemy, zaświadczają że podróż się odbyła. Mamy wrażenie, że dzięki fotografii odkrywamy więcej, ale najczęściej rezygnujemy z przeżyć bezpośrednich na rzecz posiadania ciekawego ujęcia.
Fotografując ludzi w okolicach Lubeki i Travemunde trudno mi było pozbyć się świadomości, że robię dokument, a zdobyty album Augusta Sandera „Antlitz der Zeit“ (Oblicze naszych czasów) spowodował, że postanowiłem szczególnie się do tego przyłożyć. Musiałem pozbyć się agresji jaką często wywołuje aparat lub zminimalizować ją tak jak tylko było to możliwe. Zastanawiałem się jak to robił Sander. Podobnie jak on starałem się pozyskać różnorodnych przedstawicieli klas i profesji. Miałem dużo szczęścia. Mój skromny cykl  portretów jest  hołdem dla Augusta Sandera i jego dzieła.
Druga część fotografii dotyczy pejzażu i architektury. Starałem się nie uczynić ich atrakcyjnymi w modnym komercyjnym stylu, rezygnując świadomie  z koloru w poszukiwaniu Westonowskiej „…nieskończonej liczby doskonałych kompozycji jaką oferuje nam natura…“ 
Wszystkie fotografie wykonane są Rolleiflexem 6/6 i wykopiowane na papierze srebrowym.

Michał Drozd

Kraj obok- określenie Niemiec według Vitolda Reka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.