Duchowa podróż po zapomnianych cerkwiach w Starej Drukarni

Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy fotografii “Duchowa podróż po zapomnianych cerkwiach” autorstwa Rafała Nowaka, Piotra Duraka oraz Bartosza Gajdka.
Wernisaż odbędzie się 13 marca 2014 roku o godzinie 20:00 w Starej Drukarni przy ul. Bożniczej 6

Duchowa podróż po zapomnianych cerkwiach” to realizowany przez wiele lat dokument składający się z dwudziestu wyselekcjonowanych kadrów zrobionych na przełomie lat 2009-2013. Wielokrotne odwiedzanie opuszczonych i zrujnowanych cerkwi Podkarpacia i Lubelszczyzny było naturalną koleją rzeczy. Klimatem starych świątyń Piotr zaraził się już od pierwszej wizyty w tych miejscach, wraz z Bartkiem Gajdkiem i Rafałem Nowakiem. W sumie jak dotąd odbyliśmy kilkanaście podróży na Roztocze, w Bieszczady i na Ukrainę, poszukując zapomnianych świątyń, które są dla nas miejscami magicznymi. Kiedyś skupiała się tu ogromna wiara mieszkańców; wielką jej energię można odczuć do dziś, dotykając ścian, na których łuszczy się farba bogatych niegdyś malowideł, czy ścierając kurz z zapomnianych ołtarzy. Jak dotąd odwiedziliśmy kilkadziesiąt opuszczonych cerkwi, dokumentując fotograficznie ich stan oraz zapomniane piękno tamtych czasów.
Opuszczone cerkwie to świadectwo niełatwej historii naszego regionu, II wojny i wysiedleń.
Podróże przez bezdroża Podkarpacia i Lubelszczyzny zaowocowały wieloma zdjęciami, dwoma spotkaniami z policją i wymianą zawieszenia w samochodzie.
Na kadrach zobaczymy całe budynki jak i ich wnętrza. Nie zabraknie również detali.
Zapraszamy serdecznie
Autorzy wystawy: Bartosz, Piotr oraz Rafał.

fot. Bartosz Gajdek
fot. Bartosz Gajdek

fot. Rafał Nowak
fot. Rafał Nowak

fot. Piotr Durak
fot. Piotr Durak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.