Metamorfozy Aleksego Iutina w Galerii Nierzeczywistej

Zapraszamy wszystkich bardzo gorąco na kolejną wystawę, która odbędzie się pod dachem naszej Galerii Nierzeczywistej. Wernisaż tej wystawy będzie wydarzeniem w ramach dużej imprezy jakim jest Wschód Kultury. 
Podczas tej wystawy zabierzemy Was w świat teatru, a dokładnie zabierze Was tam, poprzez swoje prace fotograficzne, wspaniały lwowski Artysta Aleksy Iutin.
Niezwykła jest wyobraźnia artysty, który w swoich pracach tworzy surrealistyczny obraz świata pełen tajemniczości, niedomówień, przedziwnych sytuacji, metafor, poetyki, bajkowości i teatralnych gestów. Iutin jest mistrzem reżyserii fotografii i operowania światłem. Jest też doskonałym scenografem, jego fotografie są pełne symbolicznych rekwizytów.
Artysta jest związany z Polskim Teatrem Ludowym we Lwowie i od 40 lat dokumentuje życie teatru, żyje teatrem i w teatrze. Alosza bardzo mocno jest związany z kulturą polską. Współpracuje na stałe nie tylko z Polskim Teatrem we Lwowie, ale również z redakcją Lwowskich Spotkań, jest członkiem Lwowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych „Własna Strzecha”, a także ogromnym przyjacielem polskości we Lwowie. Za swoje zasługi otrzymał honorowe odznaczenie „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

plakat Metamorfozy.jpg

Podczas wernisażu, oprócz podziwiania prac Aloszy na ścianach naszej galerii, odbędzie się pokaz multimedialny w formie diaporamy. 

Tym bardziej gorąco Wszystkich zapraszamy! 

Przenieśmy się wszyscy w świat teatralnych wyobrażeń…

Aleksy Iutin01.jpg Aleksy Iutin02.jpg Aleksy Iutin04.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.