Wystawa aparatów w Muzeum Ziemi Leżajskiej

Pragniemy serdecznie zaprosić wystawę aparatów fotograficznych w Muzeum Ziemi Leżajskiej, która planowana jest na wrzesień br. Będzie ona przedstawieniem światowego rozwoju przemysłu fotograficznego począwszy od małoobrazkowych aparatów, skończywszy na słynnych aparatach pudełkowych.

wystawa_plakat.jpg

Autor wystawy Pan Marian Gdula jest miłośnikiem fotografii niekiedy określanym mianem „foto maniaka”. To także zapalony kolekcjoner aparatów fotograficznych. Jego pasja narodziła się już za czasów studenckich – moje zainteresowanie nią trwa już przeszło 40 lat. To właśnie w tamtych czasach należałem do Krakowskiego Towarzystwa Fotograficznego, gdzie znalazłem podobnych do siebie pasjonatów fotografii. Przez okres kilku lat działałem również w Agencji Fotografii Politechniki Krakowskiej. Interesowała mnie głównie fotografia reportażowa oraz różnego rodzaju techniki fotograficzne, jak i sprzęt fotograficzny – głównie aparaty – mówi Pan Marian.
W latach 70. zrealizował samodzielną wystawę: Krakowskie Juwenalia ’71, którą wystawiał w przemyskim i rzeszowskim MPiK-u oraz w krakowskich klubach studenckich.
Pierwszym aparatem Pana Mariana był kolekcjonerski model aparatu średnio formatowego Pentacon Six produkowanego w NRD w latach 1956 – 1990. W swojej kolekcji posiada niemal 700 sztuk aparatów fotograficznych światowych producentów.
W Muzeum Ziemi Leżajskiej zaprezentowanych zostanie część kolekcji Pana Mariana będą to niespotykane perełki, których na całym globie niekiedy jest tylko kilkaset sztuk.
Ekspozycji towarzyszyć będzie także wystawa fotograficzna, której autorem jest Pan Marian Gdula.

OTWARCIE WYSTAWY w MUZEUM ZIEMI LEŻAJSKIEJ przy ul. Mickiewicza 20A,  dnia 19 września o godz. 17:00.

Aktualizacja – zapraszamy do relacji z wernisażu:

Response code is 404

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.